MIŁO SPĘDZAMY CZAS 

PROJEKT „RURKI W RUCH – ZAGRA TERAZ DZIELNY ZUCH”

WYCIECZKA DO PRZEDSIĘBIORSTWA KOMUNALNEGO 

WYCIECZKA DO SP1

SPARTAKIADA 

WYCIECZKA DO MIELNIKA 

11 maja pojechaliśmy poznawać najbliższą okolice i wybraliśmy się do Mielnika a konkretnie na wieżę widokową.  Najpierw zapoznaliśmy się z mapą Mielnika, co można tam zobaczyć, co zwiedzić.  Podzieliliśmy się na grupy i wspinaliśmy się na samą górę tej wieży. Widok był cudowny.  Na krótkim pikniku zjedliśmy smakołyki i owoce. Pogoda nam dopisała a wycieczka była bardzo udana.

SPOTKANIE Z POETKĄ PANIĄ KRYSIĄ 

SENSORYCZNY SPACER 

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami”  odbyliśmy sensoryczny spacer. Dzieci dostrzegały, dotykały i  wąchały to wszystko co nas otacza.

CZYTANIE W PLENERZE 

W ramach realizacji projektu rozwijającego czytelnictwo zabraliśmy Juliana Tuwima na trawkę przy naszej altanie.

CZYTANIE BAJEK PRZEZ MAMĘ  NIKOSIA 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

Ten dzień spędziliśmy wyjątkowo. Mieliśmy możliwość korzystać ze wszystkich dostępnych w naszej sali książek a po śniadaniu pojechaliśmy do Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach. Pani Marta pokazała nam, że w książkach nie mieszkają same baśnie i bajki ale również i wiedza z całego świata. Pokazała nam encyklopedie, słowniki, książki naukowe, techniczne i  specjalistyczne. Opowiedziała nam jaka jest droga powstawania książki i kto się tym zajmuje. Dziękujemy pani Marcie za wspaniałą przygodę.

ŚWIĘTO ZIEMI 

22 kwietnia świętowała nasza planeta Ziemia. Od rana rozmawialiśmy o tym jak możemy pomóc Ziemi, aby była szczęśliwa. Wiemy, że każdy z nas może się do tego przyczynić segregując śmieci, zakręcając wodę w kranie, gasząc światło gdy wychodzimy z pokoju. Po południu poszliśmy do lasu, aby pozbierać śmieci zostawione przez osoby, które nie wiedzą jak dbać o Ziemię.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 
Tego dnia odwiedziła nas Urszula Kadłubowska z Niepublicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej AB BA. Pani Ula opowiedziała nam czym jest autyzm, jak go rozpoznać i akceptować.
Tygodnia Głośnego Czytania
Swoje ulubione opowiadania przeczytały nam nasze mamy. Mama Ani pani Kasia Panasiuk i mama Lili pani Alicja Grobelska. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.
Światowy Dzień Marchewki
Wyjątkowy, zdrowy i pomarańczowy dzień był bardzo pracowity ponieważ wszyscy byliśmy zaangażowani w wykonanie ciasta marchewkowego. Było naprawdę pyszne. Oprócz ciasta chrupaliśmy surowe marcheweczki jak króliki i dodaliśmy ją do obiadowej surówki.
URODZINY KACPRA
W tym wyjątkowym czasie wielkanocnym na zaproszenie pani Marysi odwiedziła nas pani Olga Adamiuk twórczyni rękodzieła ludowego jakim jest pisanie pisanek. Pani Olga pokazała nam jak od bardzo wielu lat wykonuje swoje cudowne pisanki. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały każde pociągnięcie woskiem po jajku. To bardzo dokładną pracą wymagająca wiele cierpliwości. Jednak efekt końcowy był wart czekania.
Szukanie jajek i zabawy na świeżym powietrzu
Co co było za udane popołudnie. Ogromna dawka dobrego humoru, ruchu, rywalizacji i świetnej zabawy.
DZIEŃ CZEKOLADY 
Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr.1 w Siemiatyczach
URODZINY ZUZI
Dzień teatru
Już od samego rana dowiedzieliśmy się co to jest teatr i jakie są rodzaje teatru, kto występuje w teatrze. Po śniadaniu mieliśmy okazję oglądać przedstawienie pod tytułem „Kukła z wiejskiego podwórka” teatru ,,pod orzełkiem” z Białegostoku a po południu Pani Marta przedstawiła nam ,,Brzydkie kaczątko” w teatrzyku Kamiszibai.
Dzień gofra
Tego dnia wspólnymi siłami przygotowaliśmy pyszne gofry z bitą śmietaną, brzoskwiniami i czekolada!
Wycieczka do Nadleśnictwa Sarnaki
To było naprawdę fascynujące spotkanie z Panem leśnikiem. Opowiadał nam o drzewach i roślinach, o ptakach i zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Dowiedzieliśmy się, że bociany wcale nie jedzą żab ze smakiem i mogą zaatakować człowieka celując dziobem w oczy. To byłoby na pewno niezbyt przyjemne spotkanie. Pan leśnik potwierdził z całą stanowczością, że Wiosna rozgościła się już na dobre. Piękna pogoda dopisała nam również podczas pieczenia kiełbasek na ognisku. Były pyszne!

Spotkanie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Siemiatyczach.

Panie przedstawiły niezwykłą pogadankę na temat ,,Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”.

ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE
Dzieci poznawały zwierzęta, których nie można spotkać w naszych lasach lecz na sawannie i w dżungli. Wykonały piękne maski tygrysa, słonia, żyrafy i zebry. We współpracy ze sobą wykonały piękne obrazy przedstawiające zwierzęta egzotyczne i zbudowały dla nich z klocków zagrody. Zabawa była wspaniała.
WYCIECZKA NA WYSTAWĘ PAJĄKÓW I SKORPIONÓW 
DZIEŃ MATEMATYKI 
URODZINY MATEUSZA 
DZIEŃ CUKIERNIKA
Dzień Cukiernika spędziliśmy w Zakładzie Cukierniczym Posławscy. Pani Jola przyjęła nas bardzo gościnnie, pokazała nam naprawdę wszystko i poczęstowała pysznościami. Bardzo dziękujemy za wspaniała przygodę.
POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY 
Cały tydzień spędziliśmy na poznawaniu różnych zawodów. To był bardzo intensywny czas. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie każdy przyjął nas bardzo ciepło. Każda z tych osób, które poznaliśmy jest pasjonatą w swoim zawodzie. To cudowni ludzie, którzy znaleźli dla nas czas i pokazali nam swoją pracę. Wszyscy zostali obdarowani przez nas Podziękowaniem i słodkim upominkiem a dzieci otrzymały mnóstwo upominków: kolorowanki, książeczki, pacynki, balony, odblaski, lizaczki, ciasteczka.
W poniedziałek obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy i na tę okoliczność zaprosiliśmy naszą własną przedszkolną logopedę. Pani Aneta opowiedziała na czym polega jej praca i przeprowadziła wspaniałe zajęcia. Pani Anetko życzymy wielu sukcesów w pracy. Zapraszając logopedę rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Poznajemy zawody „. Tego samego dnia poznaliśmy zawód sekretarki i konserwatora oraz stanowisko dyrektora. Pani dyrektor opowiedziała nam o tym, jak bardzo jest odpowiedzialna jej praca. Decyduje o tym kto pracuje w przedszkolu, odpowiada za posiłki, za finanse, za owocną współpracę z rodzicami i za dobrą atmosferę. Pani Emilka mówiła o tym, że odbiera mnóstwo telefonów, musi pilnować wszystkich dokumentów jakie są dostarczane do przedszkola I składa zamówienia na zabawki. Pan Andrzej, nasza ,,złota rączka” pokazał narzędzia, które są mu potrzebne do naprawy drobnych usterek jakie pojawiają się czasami w przedszkolu.

Drugiego dnia wybraliśmy się do dietetyka, sprzedawcy i krawcowej. Pani Dominika Kosińska opowiedziała nam komu potrzebne są specjalne diety, które produkty są zdrowe a których lepiej unikać. Dowiedzieliśmy się, że cukier to cukier- nie ma znaczenia czy jest biały czy brązowy a warzywa i owoce trzeba jesc przez cały rok nie tylko wtedy, kiedy jest sezon na nie. Pokazała jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka. Tuż obok znajduje się sklep Partner AGD RTV gdzie pracownicy pokazali nam pracę sprzedawcy. Taki zawód wymaga ogromnej wiedzy na temat sprzedawanych produktów. Panowie bardzo dokładnie krok po kroku opowiedzieli nam jak wygląda zakup np.tableta. Pani Monika- krawcowa, pokazała nam swoje królestwo: szwalnię, gdzie znajduje się duży stół, 4 maszyny do szycia, szpule z nićmi, mnóstwo guzików, materiałów, szpilek, tasiemek, zamków i materiałów.

Środa upłynęła nam w salonie piękności, gdzie każda dziewczynka i kobieta znalazłaby coś dla siebie. Pani Tetiana- fryzjerka pokazała co jest niezbędne w pracy, aby wykonać piękne strzyżenie lub wyrazisty kolor. Pani Amanda w swoim kuferku trzyma palety z pięknymi cieniami, tusze, pudry, pędzle i pomadki którymi wykonuje makijaże na różne okazje. Pokazała jak prawidłowo dbać o skórę twarzy w jaki sposób zrobić relaksacyjny masaż twarzy. A Pani Jagoda zdradziła nam jak dbać o dłonie i paznokcie.

W czwartek to my mieliśmy gości. Na nasze zaproszenie dzielnicowa Dominika Daniluk wraz z kolegami z policji przyjechała do naszego przedszkola, aby opowiedzieć nam o pracy policjanta. To była naprawdę wspaniała przygoda. Dużo przydatnej wiedzy, zabawy u ciekawostek. Każdy chętny został zakuty w kajdanki, sprawdził stan swojej trzeźwości i mógł posiedzieć w radiowozie.

W piątek pojechaliśmy trochę dalej, aby poznać zawód mechanika. Do Żerczyc zaprosił nas Piotr Kuźmiuk, który prowadzi zakład mechaniczny. Pokazał nam jak działa podnośnik, jakich narzędzi i sprzętów mechanik potrzebuje do swojej pracy, jak zmienia się opony z zimowych na letnie, dlaczego należy dbać o klimatyzację, co samochód kryje pod maską i w jaki sposób auto wciągane jest na lawetę.
 DZIEŃ KOSMOSU 
W tym tygodniu rozmawialiśmy o Układzie Słonecznym i poszerzaliśmy wiedzę o kosmosie. Poznaliśmy nazwy wszystkich planet i wiemy jak wyglądają. Rozwijaliśmy czytelnictwo poprzez oglądanie i czytanie książek o wszechświecie. W piątek dzieci zamieniły się w zielone ufoludki. Wszyscy wyglądali wyjątkowo. Dziękujemy rodzicom. Ufoludki świetnie się bawiły: tańczyły i śpiewały o tym jak jest fajnie być ufoludnkiem i że one wcale nie są groźne.

DZIEŃ PIEGÓW 

Tego dnia wszystkim dzieciom na noskach i policzkach ,,wyskoczyły” kolorowe piegi. Dowiedzieliśmy się jak i dlaczego powstają i że często dodają urody.

DZIEŃ DINOZAURA

Tego dnia rozmawialiśmy o dinozaurach, próbowaliśmy wymawiać ich trudne nazwy i rozpoznawać je na pięknych ilustracjach. Wykonaliśmy maski wybranych dinozaurów i sprawdzaliśmy jak wygląda ich cień😁 Wszystkie dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o dinozaurach i niektórzy z nas zabłysnęły ogromem informacji o nich.

WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ 

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o instrumentach i jako podsumowanie tego tematu pojechaliśmy do Szkoły Muzycznej. Pani dyrektor Agnieszka Sitarska przywitała nas bardzo serdecznie i przedstawiła najzdolniejszego ucznia Szkoły Adama Kowalczuka, który przygotował dla nas repertuar kilku utworów na fortepianie. Poczuliśmy się jak na prawdziwym koncercie w filharmonii. Grał naprawdę pięknie. Pan Łukasz pokazał nam jak zbudowany jest fortepian i mogliśmy poskakać na takiej dużej elektrycznej klawiaturze. Gamę c-dur już znaliśmy z zajęć z bum bum rurkami. Później dostaliśmy dzwonki i mogliśmy zagrać na nich piosenkę ,,Kurki trzy”. Było naprawdę fajnie. Później poszliśmy do sali lekcyjnej gdzie przywitał nas nauczyciel gitary pan Jahor. Pokazał nam jak zbudowana jest gitara, jak się na niej gra i mogliśmy na gitarze sami pograć. Następnie pani Agnieszka zabrała nas do swojej sali skrzypiec. Opowiedziała o tym, że skrzypce to magiczny instrument i że na nich można zagrać naprawdę wszystko bo skrzypce mają ,,duszę”. Było naprawdę wspaniale i wielu z nas już zapowiedziało, że zapisze się do Szkoły Muzycznej, aby nauczyć się grać na ulubionym instrumencie.

TŁUSTY CZWARTEK

Jeden taki dzień w roku kiedy wszystkie pączki, pączusie, oponki i faworki smakują bardziej niż zwykle! Na początku pani Ania przeczytała nam ciekawostki dotyczące Tłustego Czwartku a później z panią Martą zrobiliśmy ciasto na pyszne pączusie. Pani Diana pokazała nam jak smaży nasze pączusie. Zapach unosił się w całej sali. I już po chwili mieliśmy pączusie na stole. Nie mogło także zabraknąć cukru pudru, który udekorować nasze wypieki. Były bardzo smaczne. Po posiłku mieliśmy siły na udział w zawodach z pączkiem w roli głównej. A na koniec dnia wspólnie pokolorowaliśmy oponki.

SALA ŚWIATŁA 

Cudowne, kolorowe miejsce niektórzy z nas odwiedzili po raz pierwszy. Było dużo wrażeń i wspaniała zabawa!!!

 

BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY 

Cudowny, wspaniały, kolorowy i niezwykły bal na którym można było spotkać smoki, superbohaterów, księżniczki, rycerzy, piratów i wiele innych postaci. Od rana bawiliśmy się przy dźwiękach skocznej muzyki. Były zabawy z balonami i chustą animacyjną. Dzięki współpracy z rodzicami z trójki grupowej mogliśmy posilić się smakołykami i kolorową galaretką. Na hali czekała na nas Pani fotograf ze studia Złoty Kadr. Zrobiła nam profesjonalne zdjęcia a po chwili byliśmy już po drugiej stronie sali, gdzie bardzo serdecznie przywitali nas aktorzy z teatru CoNieco. Prowadzili animacje które powodowały, że brakowało nam tchu. Rytmiczna muzyka, tańce, konkursy i teatrzyk o Bałwankach bardzo długo będziemy pamiętać.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ 

We wtorek pań Bogdan zawiózł nas do Biblioteki. Pani Marta serdecznie nas przywitała i zaprosiła do środka. Bardzo ciekawie opowiadała o książkach które są w bibliotece. Zabrała nas na wycieczkę ,,pociągiem” po bibliotece. Było wspaniale!!! Mijaliśmy półki z książkami i śmiechu nie było końca. Na koniec były zagadki i krótkie przedstawienie pacynkowe ,,Czerwony Kapturek” w którym brali udział nasi koledzy i koleżanki. Pani Marta obdarowała nas zakładkami do książki a my podarowaliśmy kolorowe Podziękowanie i słodki drobiazg. Pani Ania wypożyczyła bardzo ciekawe książki, które nas zaciekawiły. Dziękujemy serdecznie Pani Marcie za wspaniała przygodę.

DZIEŃ KOTA

Wszystkie dzieci tego dnia zamieniły się w szare, bure lub pstrokate koty. Poznaliśmy koty z bajek telewizyjnych i książkowych. Obejrzeliśmy bajkę o Kocie Filemonie i przypomnieliśmy sobie baśń ,, O kocie w butach”. Później każdy z nas narysował cudnego kota, takiego swojego. Wszystkim kotkom z grupy ,,Kotki” życzymy wielu kocich przygód!!!.

WALENTYNKI❤❤❤

Dzień przyjaźni, sympatii i miłości spędziliśmy w cudownej serduszkowej atmosferze. Każdy tego dnia starał się być miły dla drugiego. Wszystkie dzieci wykonały kartki walentynkowe i wręczyły sobie nawzajem. Nawet wychowawczynie otrzymały walentynki. Każdy z nas dostał słodkiego serduszkowego lizaczka.

URODZINY FILIPA I GABRYSIA

EKO BAL W GRUPIE TYGRYSKI

Było cudownie, wspaniale, kreatywnie!!!

Najpierw bajka edukacyjna o recyklingu. Później pokaz mody ekologicznej, tańce na gazecie, malowanie bałwana z zasłoniętymi oczami folią, rzuty kulkami z gazety do celu i bitwa na kulki. Następnie zdrowy poczęstunek składający się z marchewek z własnej uprawy, winogron, orzechów włoskich i laskowych, rodzynek i suszonych moreli, płatków owsianych, granoli bio, ziaren sienienia lnianego, nasion chia i sezamu. Było pysznie !!! A po południu ze wszystkich opakowań, butelek i nakrętek dzieci tworzyły rewelacyjne zabawki.

To był wspaniały dzień!!!

URODZINY WOJTKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY 

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

TAK SPĘDZILIŚMY PIERWSZY TYDZIEŃ FERII 

SALATKA OWOCOWA

SMACZNE I ZDROWE – HODUJEMY KIELKI

RUCH TO ZDROWIE KAZDY TYGRYS TO POWIE 

URODZINY AMELKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

URODZINOWY TYDZIEŃ ROZPOCZĘŁA ANIA, NASTĘPNIE NIKOLA, MAJA I DAWID

SIKORKI I GILE

WYSTĘP ŚWIĄTECZNY 

WIGILIA

URODZINY SZYMONA

PIECZEMY PIERNICZKI 

ZIMA NOCĄ 

MIKOŁAJKI 

UBIERAMY CHOINKĘ 

DINOZAURY

MATEMATYCZNE ZABAWY 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Już od drzwi witały nas dzieci w cudnych maskach. Niektóre, były w nich zupełnie nie do rozpoznania 😀 serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

Tego dnia poznaliśmy historię pluszowego misia, wiemy dlaczego pluszowy miś ma swoje święto, rozpoznawaliśmy misie i niedźwiedzie z różnych bajek.

Były tańce w kole i w parach z misiami przy dźwiękach ,,misiowych melodii”. Posłuchaliśmy bajeczki o ,,Złotowłosej i trzech niedźwiedziach”, wykonaliśmy przecudowne misie z materiałów i guziczków przyniesionych z domu. Jedliśmy też misiowy smakołyk- złocisty miodzik.

Piramida zdrowego żywienia – wiemy co jest najważniejsze i jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej a jakich unikać.

Przemiłe spotkanie z Agatą Lenkiewicz. Dowiedzieliśmy się czym są elektrośmieci i gdzie je wyrzucać. Dostaliśmy garść wiedzy i piękne dyplomy.

DZIEŃ KREDKI

ZABAWY Z FIGURAMI

MNIEJ, WIĘCEJ, TYLE SAMO 

PRAWA DZIECKA

URODZINY MILENY

URODZINY MAŁGOSI

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

ZABAWY Z CYFRAMI

Drodzy Rodzice! 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”, w którym chcemy, aby Nasza grupa wzięła udział.


PYSZNE WITAMINKI – SAŁATKA OWOCOWA

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA

PRACA PLASTYCZNA – OWOCE W SADZIE

POZNAJEMY FIGURY – KWADRAT

URODZINY TOMKA

„IDZIE JESIEŃ POPRZEZ ŚWIAT”

JESIENNY SPACER DO „PARKU” PRZY SZKOLE MUZYCZNEJ

JESIENNE PRACE PLASTYCZNE

MATEMATYCZNE ZABAWY JESIENNE

MATEMATYCZNE GRZYBOBRANIE

 

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ – DZIEŃ KROPKI

WYCIECZKA DO KASZTELIKA

SPACER – KARMIMY KACZUSZKI

URODZINY OLI

URODZINY MAJI I ZUZI

ZABAWY RUCHOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

WITAMY W PRZEDSZKOLU !