EKOLOGICZNA ZABAWA

NASZE PRACE INSPIROWANE KAMYKIEM

PLAC ZABAW

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Dnia 23 czerwca 2022r. odbyło się uroczyste  zakończenie roku  w grupie Sówki a jednocześnie pożegnanie  dziewięcioro    dzieci  6 letnich kończących zerówkę.  Tego dnia dzieci,  przedstawiły teatrzyk ekologiczny dla zaproszonych gości, oprócz przedstawienia zaprezentowały również piosenkę o mądrej sowie,  o prawdziwej szkolnej przyjaźni,  a także  piosenkę po angielsku  pt: ‘Good bye friends’.  Po występie przyszedł czas na kilka słów od nauczyciela w wierszu na pożegnanie, ciepłe słowa i życzenia od Pani Dyrektor.  Wręczone upominki z rąk Pani Dyrektor umilą wakacyjny czas tj.  słodkości, książki, piłki  a pamiątkowe  dyplomy zostaną z dziećmi   na zawsze. Wszyscy świetnie się bawili i bardzo wzruszyli.

Jeszcze raz życzymy wszystkim wspaniałych  wakacji, a przede wszystkim bezpiecznych.

ZAJĘCIA Z PANEM PRAKTYKANTEM

URODZINY WIKTORA

WESOŁE ZABAWY Z EKOLUDKIEM

WESOŁY PIKNIK

Wycieczka do Białegostoku

„Sówki” kolejny raz  udały się w drogę,  tym razem dłuższą.  Wczesnym rankiem 15 czerwca  wyjechały   na wycieczkę do Epi – Centrum Nauki  w Białymstoku, miejsca pełnego ciekawych atrakcji  dla każdego żądnego odkrywcy. Tam, na miejscu,  buszowały   w strefie małego odkrywcy, gdzie   było pełno interaktywnych eksperymentów   oraz stanowisk doświadczalnych. Każdy przedszkolak mógł zgłębić  tajniki otaczającego  nas świata, wyzwolić  kreatywność i zaspokoić swoją ciekawość poprzez przeniesienie się w miejsce, w którym nuda nie istnieje.

Tuż po ekspozycji „Sówki” udały się  na Stadion Miejski w Białymstoku, gdzie spotkały się z Panem przewodnikiem, który   oprowadził dzieci w miejsca niedostępne na co dzień.  „Sówki” zgłębiły wiedzę  na temat   klubu  piłkarskiego  Jagiellonia Białystok. Poprzez ciekawą prezentację multimedialną   dowiedziały się   o tym jak  powstawał stadion, i jak długo go budowano.  Wielkość płyty boiska oraz  „niezliczony” szereg krzesełek   utkwi przedszkolakom w pamięci na długo.  Wrażenie robiły wielkie, piłkarskie   świecące puchary, zdobyte przez piłkarzy  medale oraz piłkarskie  szatnie.  W sali konferencyjnej,  była niespodzianka: projekcja budowy stadionu, a nasze  przedszkolaki zabawili się w mini konferencję, siedząc na miejscu piłkarzy, udzielały wywiadu do mikrofonu.

Pełne niezapomnianych emocji  przedszkolaki udały się na  posiłek  i  odpoczynek   do restauracji   Mc Donald, na wyczekiwany  zestaw ‘Happy meal’. W drodze powrotnej, niektóre z dzieci,  zmęczone pousypiały, a po powrocie do Przedszkola czekali na nich kochani Rodzice.

Z WIZYTĄ NA ŁĄCE

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA SARNAKI

URODZINY EMILA

URODZINY MIŁOSZA

URODZINY RÓŻY

DZIEŃ SÓWEK

WYCIECZKA PIESZA

To wspaniale móc spacerować, w tak pięknym majowy m dniu!

11.05. 2022 Sówki zaszły,  aż  do punktu Informacji Turystycznej w Siemiatyczach.  Dzięki uprzejmości Pani Melani  dzieci zdobyły wiedzę na temat naszego miasta i gminy, mogły obejrzeć ciekawe mapy, oraz herb naszego miasta. Piękna pogoda dopisała nam w spacerze po naszej okolicy, na deser załapaliśmy się jeszcze na lody.

TROCHĘ PATRIOTYZMU

SPRZĄTAMY LAS

CZYTANIE KSIĄŻECZKI

„Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”, zabawy z wodą

WYCIECZKA DO DROHICZYNA

NASZA KSIĄŻKA

KSIĄŻKA

OGNISKO

TEATRZYK PT. „BRZYDKIE KACZĄTKO”

RÓŻNE DO POCZYTANIA

ZABAWY Z WODĄ

PIECZEMY CHLEBEK

NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

Dnia 20 października Grupa Sówki udała się na  Cmentarz Parafialny w Siemiatyczach. Gdzie dzieci dowiedziały  się,  że znajduje się  na nim mogiła  pięciu lotników, lecz tylko dwóch z nich jest znanych z imienia i nazwiska oraz inne groby  osób zasłużonych dla ojczyzny. Wspólnie  z Paniami zapaliły znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza. Tego dnia przypomniały  sobie jak należy zachowywać się na cmentarzu, rozmawiały także na temat pamięci osób których już nie ma.

BARWY PODSTAWOWE I POCHODNE

WŁASNE IMPROWIZACJE MUZYCZNE

KLASYFIKOWANIE FIGUR

LITERKA „M”

GIMNASTYKA

Z CZEGO POWSTAJE

INTERAKTYWNA JESIEŃ

LITERKA „A”

CYFERKA „3”

SZYKUJEMY BUKIECIKI

SENSORYKA-MOTORYKA

JESIEŃ, JESIEŃ, JESIEŃ ….

PLIK DO ODTWORZENIA: VID_20210927_120402

OWOCE I WARZYWA

POZNAJEMY LITERKĘ „O” I CYFERKI „1,2”

URODZINY NIKOSIA

WYJAZD DO SP3

We wtorek 21 września przedszkolaki z grupy Sówki zwiedziły pomieszczenia  Szkoły Podstawowej nr 3  im. Jana Pawła II w Siemiatyczach.  Dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, poznały pracę biblioteki, odwiedziły halę sportową i szkolną stołówkę. Zobaczyły też jak wygląda świetlica. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca, dzięki czemu nasze przedszkolaki chętniej przekroczą progi szkolne już od września. Dziękujemy za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.

ZABAWY SWOBODNE

UCZYMY SIĘ ZASAD RUCHU DROGOWEGO