Kompetencje cyfrowe to nie tylko smartfon, laptop czy tablet. Są to umiejętności niezbędne we współczesnym świecie. Dlatego już od najmłodszych lat należy uczyć, jak w sposób bezpieczny i mądry korzystać z nowych technologii.

Podczas zajęć z komputerem dzieci zdobywają nowe wiadomości. Zapoznają się z układem urządzeń, nazwami poszczególnych elementów urządzenia oraz uczą się zasad jego funkcjonowania.

Ogromnie ważną sprawą jest ukształtowanie w świadomości dziecka prawidłowego stosunku do komputera i zapoznanie go z niebezpieczeństwami wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu czy komputera. Dlatego też, poniżej przedstawiamy kilka stron internetowych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Zapraszamy do skorzystania