Spotkanie autorskie z  panią Celiną Zubrycką

Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do przeczytania artykułu podsumowującego spotkanie z panią Celiną Zubrycką.

link do artykułu: http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/kultura/bajkoterapia-w-przedszkolu-35053.html

„Czarować słowami – mój ulubiony wiersz”

Dnia 10 maja 2022 r. w Przedszkolu Gminnym „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5-6-letnich z terenu gminy Siemiatycze. Temat konkursu był dowolny, zagościła twórczość Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner czy Wandy Chotomskiej.

Na uroczyste otwarcie konkursu przybyło szacowne Jury: Pani Magdalena Murawska, Pani Elżbieta Marzena Kołtuniak oraz Pan Roman Umiastowski. Konkurs odbywał się pod patronatem Dyrektor Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce”, Pani Barbary Dłuskiej.

W konkursie udział wzięło dwadzieścia pięcioro uczestników naszego przedszkola, z grup: „Kotki”, „Sówki” i „Tygryski” oraz siedemnaścioro dzieci, które przyjechały wraz ze swoimi opiekunami lub rodzicami z Czartajewa, Tołwina i Szerszeń.   Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci udały się na poczęstunek.

Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Pikulińska Maja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czartajewie, za recytację wiersza: „Zguba” Zofii Pomian Piętki

Dmitruk Wojciech z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce”, za recytację wiersza: „Okulary” Juliana Tuwima

II miejsce:

Mińko Oliwier z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Tołwinie, za recytację wiersza: „ Wiosenny czarodziej” Doroty Gellner

III miejsce:

Tołwiński Miłosz z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy

Wyróżnienia:

Kusaczuk Anastazja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Szerszeniach , za recytację wiersza: „Naprawimy misia” Czesława Janczarskiego

Niedźwiedzki Igor z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Zapałka” Jana Brzechwy

Konicki Ignacy z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Lokomotywa” Juliana Tuwima

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Podziękowania Jury za przybycie, Pani Dyrektor Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” Barbarze Dłuskiej za sprawowanie pieczy nad konkursem, Rodzicom dzieci za przygotowanie swych Pociech oraz Sponsorom, Gminie Siemiatycze za pomoc w organizacji konkursu i ufundowaniu nagród.

Organizatorzy:

Pani Aneta Gumieniak-Zduniuk

Pani Marta Ostaszewska

Pani Mariola Zagubień

Pani Monika Kłopotowska

SPOTAKNIE Z PANIĄ KRYSTYNĄ ŚWIZDOR

Dnia 6 maja 2022 r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią Krystyną Świzdor, lokalną poetkę, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Nurcu-Stacji. Pani Krystyna opowiedziała dzieciom o sobie i zaprezentowała 3 swoje utwory: fraszkę ,,Rozmowa mrówki z pszczołą”, wiersz ,,Szukanie wiosny” i opowiadanie pt. ,,Pszczółki w bioróżnorodności”. Każdy z utworów poruszał aktualne i bliskie dzieciom zagadnienia. Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie za spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Aneta Gumieniak-Zduniuk,
Izabela Kowalczuk

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Podczas Tygodnia Głośnego Czytania swoje ulubione opowiadania, bajeczki przeczytali nam nasi goście. Były to nasze mamy Mama, Tatusiowie, Sportowcy, Nauczyciele oraz  przedstawiciele różnych instytucji. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

EKOLOGICZNIE… NA SCENIE TEATRU PRZEDSZKOLA GMINNEGO „MAGICZNE MIEJSCE”

KSIĄŻKA JEST DOBRA DLA KAŻDEGO

TEATRZYK KAMISHIBAI

TYDZIEŃ CZYTELNICZY I TEATRALNY