PLAN DNIA

PLAN DNIA

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020

06.30 – 08.00

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci służące realizacji ich  pomysłów, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, rozwijające uwagę, myślenie, wyzwalające aktywność twórczą i ekspresję, zabawy integrujące grupę.

08.00 – 08.30

Ćwiczenia ogólnorozwojowe – ćwiczenia artykulacyjne, manualne, grafomotoryczne, oddechowe, rozwijające percepcje wzrokową, słuchową, koordynacje  wzrokowo-ruchową, zabawy ruchowe lub zestawy ćwiczeń porannych.

08.30 – 09.00

Przygotowanie do śniadania, porządkowanie sali, zabiegi higieniczne. Śniadanie.

09.00 – 9.30

Zajęcia dydaktyczne z całą grupą – realizacja zadań edukacyjnych wynikających z przyjętego w przedszkolu,  programu wychowania przedszkolnego.

9.30 – 11.00

Pobyt na świeżym powietrzu, zabawy organizowane i swobodne  w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem zabawek ogrodowych i sprzętu, spacery, wycieczki i obserwacje przyrodnicze.

11.00 – 11.30

Zajęcia dodatkowe: język  angielski, rytmika i tańce.

11.30 – 12.00

Przygotowanie do obiadu, porządkowanie miejsca zabaw, zabiegi higieniczne, obiad.

12.00 – 13.45

Odpoczynek: muzykoterapia, bajkoterapia. Zabawy rozwijające, tematyczne w kącikach zainteresowań, Praca indywidualna         z dzieckiem.

13.45 – 14.15

Przygotowanie do podwieczorku – porządkowanie sali, zabiegi higieniczne. Podwieczorek.

14.15 – 16.30

Ćwiczenia ogólnorozwojowe i samorzutna aktywność dzieci, zabawy ruchowe oraz gry i zabawy dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń z dnia. Słuchanie opowiadań na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy w ogrodzie. Rozchodzenie się dzieci.

GRUPY PRZEDSZKOLNE

GRUPA 2,5 – 3 latki „WRÓBELKI”

GRUPA 3 latki „LISKI”

GRUPA 4 – latki„KOTKI”

GRUPA 5 – 6 latki „OWIECZKI”

PRACOWNICY

DYREKTOR

Barbara Dłuska

GRUPA DZIECI 2,5 – 3 LETNICH

Wychowawcy –  Anna Moczulska i Monika Harkiewicz

Pomoc nauczyciela – Agnieszka Surmacz

GRUPA DZIECI 3 LETNICH

Wychowawcy – Anna Murawska i Katarzyna Żornaczuk

Pomoc nauczyciela – Beata Tryniszewska

GRUPA DZIECI 4 LETNICH

Wychowawcy – Anna Łempicka i Agnieszka Moczulska

Pomoc nauczyciela – Ilona Danilczuk

GRUPA DZIECI 5 – 6 LETNICH

Wychowawcy – Maria Szyszko i Dominika Moczulska

Pomoc Nauczyciela – Magdalena Szostak

LOGOPEDA

Aneta Gumieniak – Zduniuk

PERSONEL POMOCNICZY

Hanna Leszczyńska  i Agata Malinowska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vitae ultrices mi. Quisque euismod nec augue et luctus. Integer eget pharetra tortor, eget semper erat. Cras et purus at nisl fermentum suscipit. Sed sit amet est quis tellus sollicitudin luctus. Vestibulum blandit lacus ut malesuada pulvinar. Sed rhoncus libero sit amet ullamcorper efficitur. Pellentesque urna nibh, vestibulum eget dignissim eget, accumsan a enim. Nulla gravida pulvinar erat, sed malesuada nibh ultricies sit amet. Praesent et dignissim quam, aliquet facilisis odio.

Lorem ipsum dolor si

t amet, consectetur adipiscing elit. Donec vitae ultrices mi. Quisque euismod nec augue et luctus. Integer eget pharetra tortor, eget semper erat. Cras et purus at nisl fermentum suscipit. Sed sit amet est quis tellus sollicitudin luctus. Vestibulum blandit lacus ut male suada pulvinar. Sed rhoncus libero sit amet ullamcorper efficitur. Pellentesque urna nibh, vestibulum eget dignissim eget, accumsan a enim. Nulla gravida pulvinar erat, sed malesuada nibh ultricies sit amet. Praesent et dignissim quam, aliquet facilisis odio.

Lorem ipsum dolo r sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vitae ultrices mi. Quisque euismod nec augue et luctus. Integer eget pharetra tortor, eget semper erat. Cras et purus at nisl fermentum suscipit. Sed sit amet est quis tellus sollicitudin luctus. Vestibulum blandit lacus ut malesuada pulvinar. Sed rhoncus libero sit amet ullamcorper efficitur. Pellentesque urna nibh, vestibulum eget dignissim eget, accumsan a enim. Nulla gravida pulvinar erat, sed malesuada nibh ultricies sit amet. Praesent et dignissim quam, aliquet facilisis odio.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec vitae ultrices mi. Quisque euismod nec augue et luctus. Integer eget pharetra tortor, eget semper erat. Cras et purus at nisl fermentum suscipit. Sed sit amet est quis tellus sollicitudin luctus. Vestibulum blandit lacus ut malesuada pulvinar. Sed rhoncus libero sit amet ullamcorper efficitur. Pellentesque urna nibh, vestibulum eget dignissim eget, accumsan a enim. Nulla gravida pulvinar erat, sed malesuada nibh ultricies sitametraesent et dignissim

quam, aliquet facilisis odio.

PANI DYREKTOR I NAUCZYCIELKI PRZEDSZKOLA

PANI DYREKTOR I PERSONEL PRZEDSZKOLNY

PODZIĘKOWANIA

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Przedszkola

składają Wszystkim Rodzicom

serdeczne podziękowania za pamięć i życzenia

dla wszystkich pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI

Dzień Przedszkolaka