WAKACJE, JUŻ BĘDĄ WAKACJE!! 

EKOLUDEK – PODSUMOWANIE PROJEKTU EKOLOGICZNEGO 

URODZINY OLUSIA!!

KOLOROWY PIKNIK W „MAGICZNYM MIEJSCU”

MIŁO SPĘDZAMY CZAS 

100 LAT MAKSYMILIANIE!!

„OWIECZKI” W PLENERZE

WIOSNA NA WSI

ZABAWA MATEMATYCZNA – MOTYLKI NA KWIATKU 

ZAKODOWANA BIEDRONKA 

MAJOWA ŁĄKA 

KORZYSTAMY Z PIĘKNEJ POGODY 

MAMA I TATA, TO ŚWIAT NASZ CAŁY…

WYCIECZKA PO SIEMIATYCZACH

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA!!

KOLOROWE PISANKI 

URODZINY SZYMONA I MACIUSIA

URODZINY WIKTORA

JAJECZKOWE SZALEŃSTWA 

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

NIESPODZIANKA OD WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA 

Przed świętami odwiedził nas Wielkanocny Zajączek, który pozostawił nam list w którym były określone zadania do wykonania. Pierwszy z nich było samodzielne ubranie się i wyjście na podwórko w poszukiwaniu kolejnych wskazówek. Po drodze znajdowaliśmy kolejne listy z zadaniami do wykonania. Musieliśmy między innymi rozwiązać wielkanocne zagadki, zamienić się z zajączki oraz naśladować odgłos baranka. Po wykonaniu wszystkich zadań na placu przedszkolnym czekała na nas słodka niespodzianka.

ODWIEDZILI NAS NIEZWYKLI GOŚCI, KTÓRZY PRZECZYTALI NAM CIEKAWE KSIĄŻKI 

RUCH TO ZDROWIE KAŻDY PRZEDSZKOALK CI TO POWIE

DZIEŃ SPORTU I ZDROWIA 

Dnia 7 kwietnia świętowaliśmy dzień sportu i zdrowia. Odwiedził nas niezwykły gość – Rafał Karolczuk trener drużyny KKS Orzeł Siemiatycze, ratownik wodny oraz  nauczyciel wychowania fizycznego.  Tego dnia do przedszkola dzieci i ich wychowawczynie  przyszły do Przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej ale też kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Na koniec każdy uczestnik wspólnych zabaw otrzymał pamiątkowy dyplom.

DZIEŃ MARCHEWKI 

4 kwietnia obchodziliśmy urodziny marchewki. Wszyscy – Dzieci i Panie, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy”:-) Cel był jeden…promowanie zdrowego odżywiania! Można było usłyszeć wiele ciekawostek o marchewce, a przy tym świetnie się bawić. Były zabawy ruchowe, piosenki, tańce i konkursy. Po wspólnych zabawach wspólnie wykonaliśmy zdrowy sok z marchewek.  

WIOSENNE POWROTY

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o ptakach przylatujące na wiosnę do naszego kraju. Dzieci wykonały „Pana bociana” z wacików kosmetycznych, kreatywnych drucików oraz wykałaczki.  Poznaliśmy budowę pióra oraz dowiedzieliśmy się z czego ptaki budują swoje gniazda. Udało się nam odnaleźć ptasie gniazda na terenie naszego przedszkola. Mieliśmy okazję przyglądać się z bliska okazom znalezionym w przedszkolnym ogrodzie. Nie zabrakło również „sadzenia” wiosennych kwiatów, a przy tym poćwiczyliśmy rozwiązywanie działań matematycznych.

TEATRZYK KAMISHIBAI

We wtorek odwiedziła nas Pani Marta  ze swoją magiczną walizką – teatrzykiem kamishibai. Przedstawiła dzieciom bajkę pt. „Wilk i siedem koźlątek”.

URODZINY POLI 

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 

KORZYSTAMY Z WIOSENNEJ POGODY 

DZIEŃ OWIECZKI – URODZINY GRUPY 

25 marca obchodziliśmy urodziny naszej grupy. W związku z tym, tego wyjątkowego dla nas dnia wszyscy przyszliśmy do przedszkola ubrani na biało. Zabaw i tańców nie było końca. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Nie zabrakło rozbijania piniaty, wspólnych tańców przy muzyce oraz słodkiego poczęstunku. Uśmiech z twarzy dzieci nie schodził przez cały dzień. Dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za przygotowane cudownych prezenty. Dzieci były zachwycone.

DZIEŃ WODY

Tego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w kropelki wody. Przedszkolaki dowiedziały się: do czego potrzebna jest woda, kto potrzebuje wody do życia oraz skąd się bierze woda. Porozmawialiśmy również na temat sposobów oszczędzania wody. Nie zabrało również doświadczeń oraz zabaw ruchowych z kropelkami wody w roli głównej. Przedszkolaki dowiedziały się co pływa, a co tonie w wodzie. Po wyczerpujących ćwiczeniach na dzieci czekało kolejne zadanie – wyklejenie kropelki wody metodą wydzieranki. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

NADCHODZI WIOSNA!! 😉

W tym tygodniu dzieci z grupy Owieczek rozmawiały o przybyciu nowej pory roku jaką jest WIOSNA. Dowiedziały się jakie zmiany zachodzą wiosną w przyrodzie, jakie ptaki przylatują z dalekich krajów oraz poznały pierwsze oznaki nadchodzącej nowej pory roku. Wybrały się na spacer w poszukiwaniu właśnie oznak wiosny. Za pomocą magicznych kart i latarek miały okazję poznać pierwsze wiosenne kwiaty. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z topieniem zimowej kukły – Marzanny. Dowiedziały się również, że obecnie nie wolno topić, ani palić marzanny. We współpracy całej grupy dzieci stworzyły własną Marzannę, przemaszerowały się z nią po najbliższej okolicy, a następnie pozostawiły w piaskownicy, aby wiatr ją wywiał daleko, daleko w świat… W ten sposób pożegnały Panią Zimę, a teraz z niecierpliwością czekają na nadejście Pani Wiosny.

ŁAPIEMY PIERWSZE PROMIENIE SŁONECZNE 😉

DZIEŃ CUKIERNIKA

MUZYKA WOKÓŁ NAS

“Muzyka wokół nas” to temat jaki gościł w minionym tygodniu w grupie Owieczki. Dzieci poznały nazwy, wygląd i brzmienie różnych instrumentów muzycznych oraz stworzyły swoją własną orkiestrę. Dzieci mogły spróbować swoich sił gry na keyboardzie, skrzypcach oraz akordeonie. Owieczki rozpoznawały znane piosenki grane przez swoje panie na różnych instrumentach. Rozpoznawały dźwięki, zapoznawały się z nutkami, słuchały muzyki klasycznej, śpiewały piosenki, tańczyły oraz wykonywały różne prace plastyczne. Nasze pociechy rozwijały wrażliwość muzyczną oraz słuchową i wspaniale się przy tym bawiły. Kolejnym etapem naszej przygody z muzyką było wykonanie przez dzieci  własnych grzechotek z plastikowych butelek. Dzieci wypełniły je  kaszą oraz oczywiście sprawdziły ich brzmienie.  Spotkanie z muzyką zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych – dzieci wypełniamy kontur nutek i klucza wiolinowego plasteliną.

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ 

W tym tygodniu mieliśmy możliwość odwiedzić i zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaka. Dzieci z grupy „Owieczki” wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Na samym początku dzieci zamieniły się w strażaków. Założyły strażackie hełmy i bluzy. Sprawiło im to ogromną radość. Z dużym zaciekawieniem obejrzały bajkę o Bolku i Lolku, którzy zostali strażakami. Nasi wychowankowie mieli możliwość „uczestniczyć” w akcji pożarniczej – rozwijały węże strażackie, wspinały się po drabinie. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wozy strażackie, łodzie ratunkowe. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.

   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

POZNAJEMY FIGURY GEOMETRYCZNE

JUŻ WIEMY DO CZEGO SŁUŻY ŻELAZKO 

PRACA PLASTYCZNA – URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE W NASZYM DOMU 

„POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK…”

Od samego rana po całym przedszkolu roznosił się zapach pieczonych i smażonych pączusiów, faworków oraz rogalików przygotowywanych przez naszych zdolnych  przedszkolaków. Tego dnia dzieci  poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Brały udział w zabawach sportowych z pączusiem w roli głównej. Na koniec dzieci ozdobiły donaty kolorową plastelinką. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. 😉 Na naszych  wspaniałych rodziców również czekała miła niespodzianka. Na rodziców przed wejściem czekali mali kucharze ze swoimi wypiekami 😉

POZNAJLIŚMY PRACĘ KUCHARZA 

Ten dzień  był wyjątkowy, ponieważ dzieci odwiedził pewien gość, a była to Pani kucharka – Nasza kochana Pani Beatka 😉. Dzieci dowiedziały się na czym polega pracy w kuchni, poznały akcesoria  potrzebne do przyrządzania posiłków oraz poznały zasady bezpiecznego korzystania z kuchenki oraz piekarnika. Pani Beatka zabrała nas na wycieczkę do przedszkolnej kuchni, gdzie opowiedziała czym się tam zajmuje. To jednak nie był koniec niespodzianek. Największą radość dzieciaczkom sprawiło samodzielne przygotowywanie kolorowych i pachnących galaretek. Dzieci z niecierpliwością czekały  na podwieczorek podczas którego mogły skosztować galaretek. Były przepyszne. 😉

PRACA PLASTYCZNA „KOLOROWY FARTUSZEK”

W KARNAWALE SAME BALE 

PRZYGOTOWANIA DO BALU 

ŚWIĘTO PRZYJAŹNI 

PORANNA GIMNASTYKA 

 

W Przedszkolu „Magiczne miejsce”, jak co roku odbył się bal.

Tym razem nie był to jednak zwykły bal.

Jego niezwykłość polegała na tym, że stroje Dzieci i Pań były wykonane z odpadów, takich jak; papier, worki foliowe, kartony, rolki, butelki itp. Twórczość i kreatywność naszych Rodziców nie zna granic. 😉

Przygotowane stroje zachwycały wszystkie dzieci i panie. Wśród przebierańców można było zobaczyć stroje księżniczek, rycerzy, dżentelmenów, robotów, postaci bajkowych i wiele, wiele innych, których nie sposób wymienić.

Każdy uczestnik balu miał okazję zaprezentować swój strój jak najprawdziwsza gwiazda przechodząc po czerwonym dywanie i pozując do zdjęć. Stroje były super:  niezwykle pomysłowe i kolorowe. Przedszkolaki  świetnie  się bawiły. Były oczywiście szalone tańce, konkursy i mnóstwo wesołej zabawy. Ten dzień obfitował w liczne niespodzianki. Po szalonej zabawie przyszedł czas na zdrowy i ekologiczny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych ekologicznych strojów, które pokazały, że można stworzyć coś oryginalnego i ciekawego, a tym samym dbać o nasze naturalne środowisko.

WYCIECZKA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ IM. WOJCIECHA KILARA W SIEMIATYCZACH 

W piątek 11.02.2022 r. wybraliśmy się do Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Tam czekała na nas moc niezwykłych atrakcji. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć instrumenty muzyczne, ale również na nich zagrać, a to doświadczenie jest bezcenne i sprawiło nam wiele frajdy. Przemiła atmosfera i wesołe zabawy muzyczne na długo zostaną w naszej pamięci. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków są przyszli adepci sztuki muzycznej?

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu za możliwość odwiedzenia ich placówki oraz poświęcony nam czas.

URODZINY WERONIKI 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY 

TAK SPĘDZILIŚMY DRUGI TYDZIEŃ FERII

NASZE ZAWODY

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

SERDUSZKO DLA BABCI I DZIADKA 

ŚWIECZNIK DLA BABCI, ZŁOTE RYBKI DLA DZIADKA 

HERBATKA U BABCI 

POMAGAMY BABCI – NAWLEKAY KORALE ORAZ GUZICZKI

SPIŻARNIA PTAKÓW

KARMNIK

ZABAWY MATEMATYCZNE Z WYKORZYSTANIEM KRYSZTAŁKÓW I PATYCZKÓW 

UCZYMY SIĘ GRAĆ W PIOTRUSIA

NOC SYLWESTROWA 

ZIMOWE KARTY PRACY 

WIGILIA W GRUPIE OWIECZKI

PIECZEMY PIERNICZKI 😉

WYCIECZKA DO CENTRUM MIASTA 

OZDABIAMY BOMBKI 

POZNAJEMY HISTORIĘ GAWRONKA – UKŁADAMY HISTORYJĘ OBRAZKOWĄ 

BAŁWANEK 

MIKOŁAJKI 2021

 

PORTRET ŚW. MIKOŁAJA 

DOSKONALIMY UMIEJĘTNOŚĆ POSŁUGIWANIA SIĘ NOŻYCZKAMI 

SPĘDZAMY CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU 

ŚWIĘTUJEMY 4 URODZINY MICHAŁA 

LUBIMY ZWIERZĘTA 

ZABAWY KOLOROWYMI PATYCZKAMI 

ZABAWY RUCHOWE Z WYKORZYSTANIEM WORECZKÓW 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

WIEMY JAK DBAĆ O HIGIENĘ 

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA 😉 

KOLOROWE KALOSZKI I PARASOLECZKI 

ŚWIĘTUJEMY 4 URODZINY MIKOŁAJA 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – TO BYŁ NIEZWYKLE BAJKOWY DZIEŃ 

KOLOROWE KLOCKI – NIE TYLKO DO ZABAW KONSTRUKYJNYCH 

TWORZYMY KOMPOZYCJE Z MATERIAŁÓW O RÓŻNYCH FAKTURACH 

UKŁADAMY PUZZLE SENSORYCZNE ZA POMOCĄ ZMYSŁU DOTYKU 

JESIENNY BUKIET 

WESOŁE ZABAWY KOLOROWYMI KOŁAMI 

ŚWIĘTUJEMY 4 URODZINU HANI 

ZABAWY Z WORECZKAMI 

KORZYSTAMY Z PIĘKNEJ ZŁOTEJ JESIENI 

POZNAJEMY CZĘŚCI NASZEGO CIAŁA 

ŚWIĘTUJEMY 4 URODZINY HANI 

STEMPELKOWE ZIEMNIACZKI 

ZABAWY KONSYTKCYJNE WYBRANYMI KLOCKAMI 

PRACA PLASTYCZNA „ULUBIONE WARZYWA” 

POZNAJEMY WARZYWA ZA POMOCĄ ZMYSŁY SMAKU 

WYCINANIE NOŻYCZKAMI NIE JEST JUŻ NAM STRASZNE 

TAKIE SAME WARZYWA

SAŁATKA OWOCOWA – BOMBA WITAMINOWA 

UKŁADAMY KOLOROWE PATYCZKI  

GRY I ZABAWY STOLIKOWE 

POZNAJEMY OWOCE EGZOTYCZNE – PRACA PLASTYCZNA 

DZIEŃ JABŁKA W NASZEJ GRUPIE 

KĄCIK JESENNY 

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

KORZYSTAMY Z PIĘKNEJ POGODY

ŚWIĘTUJEMY 4 URODZINY NIKOLI, DARII ORAZ EMILKI

POZNAJEMY ZASADY BEZPIECZNEGO PRZECHODZENIA PRZEZ JEZDNIĘ

MIŁO SPĘDZILIŚMY PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU