Rok szkolny 202O/2021

 

 


Rok szkolny 2019/2020

Spotkanie z Policjantem – „Bezpieczna Zima”

W poniedziałek, 13.01.2020 r. w grupie „Owieczki” i „Kotki” odbyło się spotkanie z Policjantem, Panem Robertem Dolińskim. Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących podczas zabaw zimowych, szczególnie w pobliżu tras komunikacyjnych, skutków niewłaściwie zorganizowanej zabawy na śniegu oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo ślizgania się po zamarzniętych stawach i rzekach.

Pogadanki na ten temat były prowadzone już wcześniej w przedszkolu, ale bardziej trafiają do wyobraźni małych dzieci, gdy wypowiadane są przez policjanta.
Po tych przestrogach przedszkolaki wskazały panu policjantowi miejsca bezpieczne do zabaw sankami, czyli pobliska górka na naszym Placu Zabaw.

Składamy Świąteczne Życzenia

16.12.2019r. dzieci z grup „Liski” i „Owieczki” wraz ze swoimi Paniami wybrały się z wizytą do Wójta Gminy Siemiatycze, aby w imieniu wszystkich dzieci oraz pracowników Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach złożyć życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci w śnieżynkowych opaskach z wielkim przejęciem powitały Pana Wójta, pięknie zaśpiewały zimową piosenkę oraz złożyły świąteczne życzenia. Również Pan Wójt złożył nam życzenia, a w nagrodę za wspaniały występ wręczył dzieciom cukierki. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

„Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci”

25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel Dzieci – Pluszowy Miś!

Tego dnia do wspólnej zabawy z misiami dzieci z grupy „Kotki” i „Owieczki” wybrały się do Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach.  W filii bibliotecznej Przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego Misia i rozpoznawały bajkowe misie: Misia Uszatka, Yogi, Paddingtona czy Kubusia Puchatka. Dodatkowo słuchały bajki oraz rozwiązywały zagadki związane z misiami, które występują w bajkach. Kolejnym punktem spotkania było wspólne z Panią Magdaleną zaśpiewanie piosenki „Jadą, jadą misie” oraz zabawy muzyczne przy „Misiowych Przebojach”. Na zakończenie wszyscy otrzymali „Przypinkę” oraz odrysowali „Misiowe Ślady”. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Teatrzyk pt. „WYSPA PACYNEK”

W poniedziałek, 28 października, w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru „Pod Orzełkiem” z Białegostoku, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Wyspa Pacynek”. Pan Hilary, profesor Wyobraźni, zaprosił wszystkie przedszkolaki  w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Zwiedzając Wyspę Pacynek, mieliśmy okazję zapoznać się z budową i sposobem animacji lalki typu pacynka. Mali widzowie poznali także fragmenty takich spektakli, jak „Lalkarz” i „Czerwony Kapturek”, a także przyjrzeli się lalkowej „Klaunadzie”. Podczas spotkania nie zabrakło możliwości samodzielnej zabawy z pacynkami. Każdy Przedszkolak mógł spróbować swoich sił w animacji tego typu lalek.

 

Cykl spotkań „Przedszkolne Kino”

W poniedziałek, 21 października, na Przedszkolaki czekała niesamowita atrakcja. Nasza scena przerodziła się w prawdziwe kino. Nie byłoby prawdziwego kina bez popcornu, toteż każde dziecko miało okazję poczęstować się tą przepyszną przekąską. W naszym kinie wyświetlona została baśń Braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki bardzo cieszyły się z tej atrakcji i nie mogą doczekać się kolejnej wizyty w „Przedszkolnym Kinie”.

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego dzieci z grupy „Kotki” i „Owieczki” wybrały się wspólnie na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Siemiatyczach. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie dzieci podziękowały Urzędnikom Pocztowym za miłą wizytę, za co dostały słodki upominek. 

Jesienne zabawy w Parku „Kotków” i „Owieczek” 
Wycieczka do „Mielnickiej Alpaki”

W środę, 10 października Przedszkolaki z grupy „Kotki” i „Owieczki” miały dzień pełen przygód i niespodzianek. Już z samego rana wybrały się wspólnie na wycieczkę do Mielnickiej Alpaki. Miały tam okazję mile spędzić czas w jesiennej aurze, wśród cudownych Alpak. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat tych wspaniałych zwierząt, ich hodowli oraz wyrobach z bardzo ciepłej i hipoalergicznej wełny.

Następnie Dzieci wybrały się do Wólki Nadbużnej, gdzie tańczyły przy dziecięcych utworach i bawiły się na „Pirackim Statku”. Na sam koniec wycieczki odbyło się ognisko z kiełbaskami i słodką przekąską.

LAS W SŁOIKU

W poniedziałek, 30 września 2019 r.  odbyły się fantastyczne warsztaty przyrodnicze „Las w słoiku”. Dzieci dowiedziały się z jakich warstw składa się las, jakie występują rośliny w lesie oraz jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Przedszkolaki miały okazję stworzyć swój mały ekosystem, czyli roślinną kompozycję utworzoną w słoiku. Dzieci samodzielnie układały poszczególne warstwy podłoża niezbędne do posadzenia roślin. Miniaturowy las sam sobie wytwarza wszystko, czego potrzebuje –  musi tylko stać w odpowiednio nasłonecznionym miejscu. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje naszych Przedszkolaków.

Grupa „Kotki” i „Owieczki”
Grupa „Wróbelki” i „Liski”

Wesoły Dzień Przedszkolaka

Dzieci ze wszystkich grup wspólnie świętowały „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.  Tego dnia Przedszkolaki miały okazję poczuć się, jak w prawdziwym kinie. Zajadały się popcornem i obejrzały ulubioną bajkę na „wielkim ekranie”.  Ponadto nie zabrakło wspólnych zabaw przy muzyce i z użyciem chusty animacyjnej, malowania twarzy, rysowania kredą oraz słodkiego poczęstunku. Każdy Przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal i balon. Radość i głośny śmiech świadczył o wspaniałej zabawie.

Bezpieczna Droga – Spotkanie z Policjantami

Dnia 17.09.2019 roku Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zasadach poruszania się po ulicy i chodniku. Dodatkowo Policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko dostało w prezencie. A najlepszą atrakcją dla wszystkich Przedszkolaków była możliwość posiedzenia w radiowozie.


Rok szkolny 2018/2019

Ciekawa Zabawka Ekologiczna
SPOTKANIE Z RODZICAMI „INTEGRACJA SENSORYCZNA”

Dnia 08.05.2019 r. odbyło się spotkanie szkoleniowe Rodzicom, na którym specjalista od Integracji Sensorycznej, Pan Dariusz Charyton, przybliżył najczęstsze objawy SI u dzieci, oraz na czym polega ich diagnoza i terapia.

Warsztaty Archeologiczne

Warsztaty archeologiczne, w których nasze wszystkie dzieci brały udział były dla nas ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Kotki, Wróbelki i Owieczki z niecierpliwością czekały na zajęcia. Prawdziwi profesjonaliści w niezwykły sposób przekazali wiedzę i umiejętności z zakresu archeologii. Przedszkolaki słuchały o pracy archeologa z wielkim zaangażowaniem i z niezwykłą starannością odkopywały zabytki z pisaku i czyściły je pędzelkiem. Oglądały je z każdej strony, mierzyły, ważyły i rysowały. Naprawdę wspaniale spędzony czas !!!

Dzień Książki 

Dnia 29.04.2019 r. obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Książki. Już od samego rana Dzieci utworzyły „Kącik Czytelniczy” z książeczek przyniesionych z domu przez Filipa i Gabrysia z grupy „Wróbelki”.

W tym dniu Nasze Przedszkole po raz kolejny odwiedziła Pani M. Murawska z Miejskiej Biblioteki w Siemiatyczach. Celem spotkania było zapoznanie Przedszkolaków z zasadami korzystania książek, rodzajami książek i wdrożeniem do czytania. Następnie odbyło się głośne czytanie bajki pt. „Mały Lew” i rozwiązywanie zagadek.

Teatrzyk „Urodziny Księżniczki”

 

spotkanie z Paniami Koła Gospodyń Wiejskich z Bacik

Serdecznie Dziękujemy przemiłym Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przeprowadzenie ciekawych zajęć pt. „Ozdoby Wielkanocne”.

 

Ozdoby Wielkanocne

 Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie z Dzieckiem wykonali „Ozdoby Wielkanocne”. Wasze prace sprawiają, że Nasze Przedszkole jest jeszcze piękniejsze w okresie świątecznym.

 

Dzień Wróbelka – Spotkanie z Leśnikiem

Przedszkolaki pragną serdecznie podziękować Leśnikowi, Panu Jarosławowi Kobusowi, za pomoc w zorganizowaniu „Dnia Wróbelka”, a także przeprowadzenie ciekawych zajęć przyrodniczych pt. „Leśne Zwierzęta”.

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Przedszkolaki pragną serdecznie podziękować Panu Marcinowi Usakiewiczowi za zapoznanie Nas z zawodem Ratownika Medycznego, a także szybkiego kursu udzielania pierwszej pomocy.

DZIEŃ ZDROWIA – JUŻ WIEMY JAK O CZYSTOŚĆ I HIGIENĘ MAMY DBAĆ
Z wizytą w Szkole Podstawowej w Tołwinie na przedstawieniu pt. „Rzepka” 
„Trzy Małe Świnki” powitały Dzieci i Rodziców na ostatnim Dniu Otwartym w Naszym Przedszkolu

POWITANIE NAJPIĘKNIEJSZEJ PORY ROKU – PIĘKNEJ I RADOSNEJ WIOSNY

Wczoraj, 21 kwietnia 2019 r., Nasze Przedszkolaki od samego rana w barwnych strojach i opaskach z kwiatkami wyczekiwały na przybycie Pani Wiosny. Specjalnie na tą okazję Rodzice zorganizowali Dzieciom fantastyczne przedstawienie pt. „Żuczek”. Pani Agnieszka zapoznała Dzieci z zwiastunami Wiosny. Następnie zapukała do Nas piękna i radosna Pani Wiosna, która przespała całą zimę, ale zapowiedziała, że już pora wstać i przywitać wiosenną pogodę. Tańczyła i bawiła się z nami cały dzień. Zabrała Nas nawet na spacer, aby wysłać Marzannę pocztą do zimnych krajów. Zaczarowała wszystko dookoła i obiecała Nam, że zaczną pojawiać się pierwsze zwiastuny wiosny. A w nagrodę rozdała Przedszkolakom wiosenne zawieszki.

 

Wiosenne zabawy podczas Otwartych Drzwi 

Przygody z Czerwonym Kapturkiem podczas Otwartych Drzwi

 

Za nami kolejny dzień Otwartych Drzwi w Naszym Przedszkolu

    W niedzielę, 10 marca odbył się kolejny dzień Otwartych Drzwi w Naszym Przedszkolu. Przyszłe przedszkolaki wraz z rodzicami miały okazję obejrzeć krótkie wiosenne przedstawienie o „Żabce i Żuczku”, pobawić się w kącikach zainteresowań, przejść ścieżką sensoryczną, uczestniczyć w zabawie chustą animacyjną, zatańczyć wiosenny taniec z kolorowymi chustkami oraz wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego. Ale nie ukrywając, najwięcej radości sprawiła im zabawa w Sali Zabaw.

Więcej zdjęć z Otwartych Drzwi w Naszym Przedszkolu znajdziecie Państwo pod linkiem umieszczonym poniżej.

http://www.podlasie24.pl/?pageId=51&galleryId=25676&fbclid=IwAR2OU8UAmSaAEJrZYwS26WyeRKSxFF947BOUsruBOvm1KjZpt4_YQqAKgtg

Witamy Dzieci i Rodziców na pierwszym Dniu Otwartym   w Naszym Przedszkolu

 

„Kukiełki, pacynki, marionetki

z mojej ulubionej bajki”

            Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie z Dzieckiem wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością w wykonaniu przepięknych kukiełek, pacynek i marionetek. Wasze „Bajkowe postacie” udekorują Nasze Przedszkole i posłużą do utworzenia kącików teatralnych w salach.

W Tłusty Czwartek pamiętaliśmy o Naszych Kochanych Rodzicach

Zostaliśmy „Małymi Strażakami”

Po raz kolejny odwiedziliśmy Jaskinię Solną

Rodzice czytają Dzieciom

Nasze Przedszkolaki pragną podziękować mamie Kacpra i Blanki, Pani Katarzynie, za przeczytanie książeczki o Kici Koci, która została Policjantką.

Świętujemy „Dzień Kotka”

 

Rodzice czytają Dzieciom

Nasze Przedszkolaki pragną podziękować mamie Korneli, z grupy Kotki, za przeczytanie książeczki o przygodach kaczuszki i płatkach śniegu.

Wizyta Pani Marty

Dzieci z grupy „Wróbelki” i „Kotki” pragną serdecznie podziękować Pani Marcie za przybliżenie Pracy Nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i za wspaniałą zabawę.

 

Spotkanie z Fizjoterapeutą

Nasze Przedszkolaki pragną serdecznie podziękować tacie Maksymiliana i Ignacego, Panu Grzegorzowi, za możliwość przybliżenia i zaprezentowania zawodu fizjoterapeuty.

 

Baśniowy Bal Karnawałowy

  • Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”
  • Zabawy Karnawałowe
  • Pokaz Mody Karnawałowej
Powitanie Pani Zimy
Mikołaju, Mikołaju! Witaj w naszym pięknym kraju.
Chętnie Cię ugościmy i do Naszego Przedszkola zaprosimy.
Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj. 

Dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W środę 07.11 przedszkolaki z grupy „Wróbelki” i „Kotki” wybrały się po raz pierwszy na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Magdalena Murawska specjalnie na tą okazję przedstawiła prezentację pt. „Dzień Postaci z Bajek”. Przedszkolaki uważnie słuchały Pani Magdy, odgadywały postacie z ich ulubionych bajek. Następnie przeszły do sali z literaturą dziecięcą, gdzie z zaciekawieniem oglądały książeczki i bawiły się zabawkami. Przedszkolaki pełne wrażeń i doświadczeń, wracały do przedszkola z wielkim uśmiechem na twarzy.

Wycieczka do „Jaskini Solnej”

W deszczową środę, 24.10 przedszkolaki z grupy „Wróbelki” i „Kotki” wybrali się na wycieczkę autokarem do Jaskini Solnej w Siemiatyczach. Tam przez całe przedpołudnie zwiększali swoją odporność poprzez zabawę w jaskini z leczniczym zastosowaniem. Dzieciom bardzo się tam podobało i na pewno w najbliższym czasie wybierzemy się tam jeszcze raz.

Spotkanie z Policjantem

19 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantem – Panem Robertem Dolińskim. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu, a także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe. Na koniec wręczyły Policjantowi podziękowanie za przybycie do naszego przedszkola i wykonały pamiątkowe zdjęcie.

Z wizytą na poczcie

Dnia 18 października „Wróbelki” i „Kotki” udały się autokarem na swoją pierwszą wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Małgorzata Szulc, która troskliwie się nami zajęła. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o pracy urzędnika pocztowego, a także zapoznały się z zawodem listonosza. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że na poczcie nie tylko można wysłać list czy paczkę, ale także opłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki otrzymały w prezencie od Pani Małgorzaty koperty z przybitym stemplem. Na koniec wręczyły Pani serdeczne podziękowanie, za możliwość odwiedzenia jej miejsca pracy, po czym udały się na jesienny spacer.

Jak powstaje chleb – odwiedziny Piekarza.

Gdzie, jak nie w przedszkolu dziecko ma okazję poznać różne zawody, narzędzia pracy ludzi, koniecznymi w danym zawodzie. Tak i dzisiaj, 16 października dzieci z grupy „Wróbelki” i „Kotki” dowiedziały się na czym polega zawód Piekarza, a także miały okazję zapoznać się z procesem powstawania pieczywa. Dzieci pomogły przyrządzić ciasto na chleb i upiec. Po wykonanej pracy każdy przedszkolak mógł posmakować pysznego chleba – prawdziwe z nas łakomczuchy!

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji 27 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Magdalena Murawska z Biblioteki Miejskiej w Siemiatyczach. W interesujący sposób przeniosła wszystkie przedszkolaki w bajkowy świat opowiadając im krótkie bajki. I w ten sposób rozpoczęła w naszym przedszkolu cykl spotkań „Rodzice czytają dzieciom”.

 

Powitanie Jesieni.

O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. W naszym przedszkolu Pani Jesień była równie piękna. Każda z grup przywitała ją w swojej sali. Jakie było zdziwienie, gdy zobaczyliśmy piękną panią w długiej, bordowej sukni i liśćmi na głowie. Pani Jesień przyniosła i pokazała nam wiele jesiennych skarbów. Zaprosiła dzieci w świat zagadek – oczywiście jesiennych, a także zachęciła ich do wspólnej zabawy przy jesiennych utworach.

Prezent z okazji Dnia Przedszkolaka.

Z okazji Dnia Przedszkolaka Pan Wójt – Edward Krasowski odwiedził dzieci z naszego przedszkola wręczając im prezent z tej okazji. Wszystkie dzieci ogromnie się ucieszyły i nie mogą się już doczekać przejażdżki nowym traktorem.

spotkanie z policjantem.