Po raz kolejny odwiedziliśmy Jaskinię Solną

Rodzice czytają Dzieciom

Nasze Przedszkolaki pragną podziękować mamie Kacpra i Blanki, Pani Katarzynie, za przeczytanie książeczki o Kici Koci, która została Policjantką.

Świętujemy „Dzień Kotka”

 

Rodzice czytają Dzieciom

Nasze Przedszkolaki pragną podziękować mamie Korneli, z grupy Kotki, za przeczytanie książeczki o przygodach kaczuszki i płatkach śniegu.

Wizyta Pani Marty

Dzieci z grupy „Wróbelki” i „Kotki” pragną serdecznie podziękować Pani Marcie za przybliżenie Pracy Nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i za wspaniałą zabawę.

 

Spotkanie z Fizjoterapeutą

Nasze Przedszkolaki pragną serdecznie podziękować tacie Maksymiliana i Ignacego, Panu Grzegorzowi, za możliwość przybliżenia i zaprezentowania zawodu fizjoterapeuty.

 

Baśniowy Bal Karnawałowy

  • Przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”
  • Zabawy Karnawałowe
  • Pokaz Mody Karnawałowej
Powitanie Pani Zimy
Mikołaju, Mikołaju! Witaj w naszym pięknym kraju.
Chętnie Cię ugościmy i do Naszego Przedszkola zaprosimy.
Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj. 

Dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W środę 07.11 przedszkolaki z grupy „Wróbelki” i „Kotki” wybrały się po raz pierwszy na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Magdalena Murawska specjalnie na tą okazję przedstawiła prezentację pt. „Dzień Postaci z Bajek”. Przedszkolaki uważnie słuchały Pani Magdy, odgadywały postacie z ich ulubionych bajek. Następnie przeszły do sali z literaturą dziecięcą, gdzie z zaciekawieniem oglądały książeczki i bawiły się zabawkami. Przedszkolaki pełne wrażeń i doświadczeń, wracały do przedszkola z wielkim uśmiechem na twarzy.

Wycieczka do „Jaskini Solnej”

W deszczową środę, 24.10 przedszkolaki z grupy „Wróbelki” i „Kotki” wybrali się na wycieczkę autokarem do Jaskini Solnej w Siemiatyczach. Tam przez całe przedpołudnie zwiększali swoją odporność poprzez zabawę w jaskini z leczniczym zastosowaniem. Dzieciom bardzo się tam podobało i na pewno w najbliższym czasie wybierzemy się tam jeszcze raz.

Spotkanie z Policjantem

19 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantem – Panem Robertem Dolińskim. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu, a także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe. Na koniec wręczyły Policjantowi podziękowanie za przybycie do naszego przedszkola i wykonały pamiątkowe zdjęcie.

Z wizytą na poczcie

Dnia 18 października „Wróbelki” i „Kotki” udały się autokarem na swoją pierwszą wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Małgorzata Szulc, która troskliwie się nami zajęła. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o pracy urzędnika pocztowego, a także zapoznały się z zawodem listonosza. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że na poczcie nie tylko można wysłać list czy paczkę, ale także opłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Przedszkolaki otrzymały w prezencie od Pani Małgorzaty koperty z przybitym stemplem. Na koniec wręczyły Pani serdeczne podziękowanie, za możliwość odwiedzenia jej miejsca pracy, po czym udały się na jesienny spacer.

Jak powstaje chleb – odwiedziny Piekarza.

Gdzie, jak nie w przedszkolu dziecko ma okazję poznać różne zawody, narzędzia pracy ludzi, koniecznymi w danym zawodzie. Tak i dzisiaj, 16 października dzieci z grupy „Wróbelki” i „Kotki” dowiedziały się na czym polega zawód Piekarza, a także miały okazję zapoznać się z procesem powstawania pieczywa. Dzieci pomogły przyrządzić ciasto na chleb i upiec. Po wykonanej pracy każdy przedszkolak mógł posmakować pysznego chleba – prawdziwe z nas łakomczuchy!

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji 27 września nasze przedszkole odwiedziła Pani Magdalena Murawska z Biblioteki Miejskiej w Siemiatyczach. W interesujący sposób przeniosła wszystkie przedszkolaki w bajkowy świat opowiadając im krótkie bajki. I w ten sposób rozpoczęła w naszym przedszkolu cykl spotkań „Rodzice czytają dzieciom”.

 

Powitanie Jesieni.

O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali. W naszym przedszkolu Pani Jesień była równie piękna. Każda z grup przywitała ją w swojej sali. Jakie było zdziwienie, gdy zobaczyliśmy piękną panią w długiej, bordowej sukni i liśćmi na głowie. Pani Jesień przyniosła i pokazała nam wiele jesiennych skarbów. Zaprosiła dzieci w świat zagadek – oczywiście jesiennych, a także zachęciła ich do wspólnej zabawy przy jesiennych utworach.

Prezent z okazji Dnia Przedszkolaka.

Z okazji Dnia Przedszkolaka Pan Wójt – Edward Krasowski odwiedził dzieci z naszego przedszkola wręczając im prezent z tej okazji. Wszystkie dzieci ogromnie się ucieszyły i nie mogą się już doczekać przejażdżki nowym traktorem.

spotkanie z policjantem.