NA BĘBENKU SOBIE GRAM RAM, TAM, TAM… – ZABAWA MUZYCZNO-RUCHOWA
PRACA PLASTYCZNA „MÓJ BĘBENEK” – ĆWICZYMY ZDOLNOŚCI MANUALNE
A TAK BAWILIŚMY SIĘ W NASZEJ SALI PODCZAS BALU KARNAWAŁOWEGO
MNIAM, MNIAM JAKIE PYSZNOŚCI… – PO TAŃCACH I ZABAWACH PRZYSZEDŁ CZAS NA POCZĘSTUNEK
ACH JAKIE MY MAMY PIĘKNIE STROJE… – KARNAWAŁOWY POKAZ MODY
Ćwiczenia grafomotoryczne oraz odczytywanie swoich imion metodą Domana
Urodziny Bartusia
TEATRZYK POD TYTUŁEM „HISTORIA RODZINY BAŁWANKÓW”
UWIELBIAMY EKSPERYMENTOWAĆ 🙂 – SPRAWDZAMY JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA LÓD
„BITWA NA ŚNIEŻKI” I RZUCANIE DO CELU – Ćwiczymy koordynację wzrokowo – słuchową
Lepimy Bałwanka
Zabawy popołudniowe

Ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchowa, koncentrację uwagi na zadaniu oraz motorykę małą. A satysfakcja z wykonania zadania… ogromna  🙂

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to osoby bardzo ważne i bliskie każdemu dziecięcemu sercu. Dzieci uwielbiają spędzać czas z Babcią i Dziadkiem, wspólnie bawią się, poznają świat i wzajemnie darzą bezinteresowną, bezgraniczną miłością.

W styczniu Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje święto „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. W związku z tym dzieci z grupy „Liski” zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków do przedszkola na uroczystość z tej właśnie okazji, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Maluchy od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Maluchy obdarowały również swoje Babcie i Dziadków drobnymi upominkami. Następnie nasze małe „Liski” zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To była bardzo wyjątkowa uroczystość, pełna wzruszeń, uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków oraz ich wnucząt dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

„LISKI” popołudniami chętnie bawią się klamerkami, a przy okazji ćwiczą swoje małe rączki i utrwalają kolory
ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE – ćwiczymy chwyt pęsetkowy i koordynację wzrokow0 ruchową
ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE – rozwijamy zmysł dotyku i ćwiczymy nasze rączki
PRZYGOTOWUJEMY ELEMENTY PREZENTÓW DLA BABCI I DZIADKA
„MÓJ KARMNIK DLA PTASZKÓW”
SPOTKANIE Z PANEM TOMASZEM SZAWKAŁO

ZIMOWE SZALEŃSTWO NA PIERWSZYM ŚNIEGU – „LISKI” INTEGRUJĄ SIĘ Z „WRÓBELKAMI”
Ozdabianie pierniczków to fajna zabawa
Choinka pachnąca jak zielony las
Łańcuch lampek choinkowych – paluszkami odbity
Świąteczne Skarpetka
Przygotowania Lisków do świąt – Piernikowe szaleństwo
Kącik Czytelniczy

Mali Czytelnicy
Zajęcia otwarte dla Rodziców
Wizyta Naszego Gościa – Pani Pielęgniarki
Dnia 21.10 do naszej grupy zawitała Pani Barbara Marcinkiewicz, która pracuje w przychodni jako pielęgniarka. Podczas spotkania pani pielęgniarka przeczytała dzieciom bajeczkę o chorym kotku oraz zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy oraz zademonstrowała nam niektóre zabiegi np. założenie opatrunku, „zrobienie zastrzyku”, a nawet mierzenie ciśnienia.
Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty- naklejki dzielnego pacjenta oraz kolorowanki. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem pamiątkowego dyplomu z podziękowaniami.

 

TE KLOCKI OD MIKOŁAJA SĄ SUPER!!!

Zajęcia popołudniowe rozwijające umiejętność skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu, dopasowania do siebie tych samych kolorów oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej 

 

Mikołajki
„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna …”
Urodziny Marysi
Zabawy na dywanie
Gimnastyka to zabawa
PORANNE ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE CHWYT PĘSETKOWY ORAZ KOORDYNACJĘ WZROKOWO-RUCHOWĄ
MALI ARCHEOLODZY POSZUKUJĄ DINOZAURÓW
Praca plastyczna „Mój Przyjaciel Dinozaur”
Zabawa ruchowa z Dinozaurami
Mamy fajne Dinozaury
ZAJĘCIA MATEMATYCZNE UTRWALAJĄCE POJĘCIA „MAŁY”, „DUŻY”
Wspaniałe Urodziny Gosi

 

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2019 r. w grupie „Liski” obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Oczywiście najważniejszymi gośćmi tego dnia były Nasze Ukochane Pluszowe Misie. I te duże i te małe bawiły się z nami doskonale.

Pluszowy Miś to przyjaciel wszystkich dzieci. Odgrywa on w ich życiu bardzo ważną rolę. Maluchy dzielą z nim swoje smutki i radości, często go przytulają, a także z nim zasypiają. On jest z nimi zawsze, gdy w ich życiu dzieje się coś ważnego. Dlatego dzień, w którym Pluszowy Miś obchodzi swoje święto powinien być wyjątkowy. I w naszej grupie taki właśnie był.

Dzieci poznały historię powstania Pluszowego Misia. Następnie dumnie przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół. Rozpoznawały i nazywały Misie z różnych bajek dla dzieci. Była także poranna misiowa gimnastyka. „Liski” z radością słuchały i śpiewały piosenki o Misiach i tańczyły ze swoimi „Pluszakami”. Bardzo chętnie i z radością pozowały również do zdjęć ze swoimi Misiami. To był bardzo radosny dzień, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wszystkie dzieci otrzymały medale „Przyjaciela Pluszowego Misia”.

Wielozmysłowe poznawanie owoców

Tydzień minął przedszkolakom pod hasłem „DBAM O ZDROWIE”. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, które mają dużo witamin. Dzieci miały możliwość poznać owoce wieloma zmysłami.

Za przyniesione owoce serdecznie dziękujemy Rodzicom 🙂
Na spacerek nadszedł czas 
Bo my uwielbiamy układanie puzzli
To wspaniała rozrywka dla dzieci. Układanie puzzli niesie za sobą mnóstwo korzyści. Warto do tej aktywności zachęcać swoją pociechę, ponieważ poza walorami edukacyjnymi może mu dać sporo frajdy 🙂 
Zalety układania puzzli:
– uczy wytrwałości w dążeniu do celu,
– nauka cierpliwości,
– ćwiczenie koncentracji na zadaniu, 
– rozwija zdolność analizy i syntezy wzrokowej,
– rozwija chwytność,
– trenuje pamięć,
– uczy kontroli błędów, 
– uczy spostrzegawczości.
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM
Popierając akcję ” Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęliśmy w Naszej grupie serię spotkań „Rodzice czytają dzieciom”. Serdecznie dziękujemy mamie Weroniki, Pani Joannie za przeczytanie dzieciom bajki.
Głośne czytanie dziecku ma ogromnie wiele zalet. Już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Buduje więź miedzy dorosłym i dzieckiem. Poszerza zasób słownictwa i wiedzy ogólnej. Rozwija również wyobraźnię i pobudza fantazję. Zaspokaja potrzeby emocjonalne. Zapobiega uzależnieniu od mediów. Doskonale poprawia koncentrację. Wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do przyłączenia się w organizowanej akcji 🙂
Naszą przygodę z nożyczkami zaczynamy
Marchewki
A popołudniu ćwiczymy pracę Naszych małych rączek
UKŁADAMY PUZZLE – zajęcia poranne rozwijające umiejętności współpracy zespołowej, koncentracji uwagi oraz spostrzegawczości 
Ale wysokie wieże!
KREATYWNE „LISKI” TWORZĄ DEKORACJE DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA
Robimy porządki
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do rozbudzania u dzieci ducha patriotyzmu, przekazywania im wiedzy na temat naszej Ojczyzny – Polski. Młodsze Przedszkolaki z grupy „Liski” w ramach edukacji patriotycznej z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat powstania naszego Kraju. Dowiedziały się również jakie mamy Symbole Narodowe i Barwy Ojczyste. Chętnie uczyły się wiersza pt. „Katechizm Polskiego Dziecka” oraz piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały również pracę plastyczną o tematyce patriotycznej.

Miła niespodzianka na koniec tygodnia
Mój dom

 

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 30.10.2019r. w grupie „Lisków” odbyła się wyjątkowa i bardzo ważna uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Wszystkie Maluchy odświętnie ubrane złożyły ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Barbara Dłuska dokonała uroczystego pasowania Dzieci na Przedszkolaki dotykając ramienia każdego Malucha „Zaczarowanym Ołówkiem” i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Prawdziwego Przedszkolaka”. Po tej części uroczystości „Liski” zaprezentowały gościom krótki program artystyczny przygotowany pod okiem Nauczycielek. Maluchy pięknie wystąpiły wykazując się swoimi umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz tanecznymi, a także tymi zdobytymi podczas zajęć rytmiki i języka angielskiego. Po występach przyszedł czas na wręczenie Dzieciom przez Nauczycielki pamiątkowych dyplomów oraz medali. Miłą niespodziankę sprawiła „Liskom” Pani Dyrektor wręczając im na ręce Nauczycielek duży prezent. Punktem kulminacyjnym uroczystości był słodki poczęstunek. Dzieci z apetytem zajadały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Wspaniałe chwile, które tego dnia przeżyły nie tylko Maluchy, ale również ich Rodzice, Nauczycielki oraz Pani Dyrektor na długo pozostaną w pamięci.

Z RADOŚCIĄ TWORZYMY Z NAKRĘTEK SERDUSZKO DLA RODZINY
Nasze doświadczenia „Co pływa, a co tonie?” oraz wykonanie kropelki wody
Święto Ziemniaka
Nasze małe uśmiechnięte „LISKI” wykonują liski
Jesienny spacer po lesie

 

Nasze piękne jesienne parasole
Bardzo chętnie malujemy farbami
Mali Konstruktorzy
Nasze Owieczki
ZABAWA SENSORYCZNA MASĄ SOLNĄ – PRODUKUJEMY BUŁECZKI
Wiewióreczka mała, po lesie skakała
Nasze Jesienne Jeżyki
Grzybki
Październikowy spacer Lisków
Jesienne drzewka
Dary Jesieni

Dziękujemy pięknie rodzicom, którzy przynieśli Nam wszystkie dary jesieni, które pięknie ustroiły nasz jesienny kącik przyrody 🙂

Słodki poczęstunek z okazji święta Przedszkolaka
Urodziny Antka
Wizyta Panów Policjantów
Segregujemy i liczymy „Owoce i Warzywa” 

 

Jesienne Dary Ogrodu – Jabłko
MY SIĘ NIGDY NIE NUDZIMY, ZAWSZE SIĘ ŚWIETNIE BAWIMY
URODZINY ZUZI