A popołudniu ćwiczymy pracę Naszych małych rączek
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do rozbudzania u dzieci ducha patriotyzmu, przekazywania im wiedzy na temat naszej Ojczyzny – Polski. Młodsze Przedszkolaki z grupy „Liski” w ramach edukacji patriotycznej z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat powstania naszego Kraju. Dowiedziały się również jakie mamy Symbole Narodowe i Barwy Ojczyste. Chętnie uczyły się wiersza pt. „Katechizm Polskiego Dziecka” oraz piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały również pracę plastyczną o tematyce patriotycznej.

Miła niespodzianka na koniec tygodnia
Mój dom

 

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 30.10.2019r. w grupie „Lisków” odbyła się wyjątkowa i bardzo ważna uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Wszystkie Maluchy odświętnie ubrane złożyły ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Barbara Dłuska dokonała uroczystego pasowania Dzieci na Przedszkolaki dotykając ramienia każdego Malucha „Zaczarowanym Ołówkiem” i wypowiadając słowa „Pasuję Cię na Prawdziwego Przedszkolaka”. Po tej części uroczystości „Liski” zaprezentowały gościom krótki program artystyczny przygotowany pod okiem Nauczycielek. Maluchy pięknie wystąpiły wykazując się swoimi umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi oraz tanecznymi, a także tymi zdobytymi podczas zajęć rytmiki i języka angielskiego. Po występach przyszedł czas na wręczenie Dzieciom przez Nauczycielki pamiątkowych dyplomów oraz medali. Miłą niespodziankę sprawiła „Liskom” Pani Dyrektor wręczając im na ręce Nauczycielek duży prezent. Punktem kulminacyjnym uroczystości był słodki poczęstunek. Dzieci z apetytem zajadały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Wspaniałe chwile, które tego dnia przeżyły nie tylko Maluchy, ale również ich Rodzice, Nauczycielki oraz Pani Dyrektor na długo pozostaną w pamięci.

Z RADOŚCIĄ TWORZYMY Z NAKRĘTEK SERDUSZKO DLA RODZINY
Nasze doświadczenia „Co pływa, a co tonie?” oraz wykonanie kropelki wody
Święto Ziemniaka
Nasze małe uśmiechnięte „LISKI” wykonują liski
Jesienny spacer po lesie

 

Nasze piękne jesienne parasole
Bardzo chętnie malujemy farbami
Mali Konstruktorzy
Nasze Owieczki
ZABAWA SENSORYCZNA MASĄ SOLNĄ – PRODUKUJEMY BUŁECZKI
Wiewióreczka mała, po lesie skakała
Nasze Jesienne Jeżyki
Grzybki
Październikowy spacer Lisków
Jesienne drzewka
Dary Jesieni

Dziękujemy pięknie rodzicom, którzy przynieśli Nam wszystkie dary jesieni, które pięknie ustroiły nasz jesienny kącik przyrody 🙂

Słodki poczęstunek z okazji święta Przedszkolaka
Urodziny Antka
Wizyta Panów Policjantów
Segregujemy i liczymy „Owoce i Warzywa” 

 

Jesienne Dary Ogrodu – Jabłko
MY SIĘ NIGDY NIE NUDZIMY, ZAWSZE SIĘ ŚWIETNIE BAWIMY
URODZINY ZUZI