Światowy Dzień Ziemi

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

21.04.2023r. dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze oraz  turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci złożyły wspólnie „Przysięgę małego ekologa” oraz wzięły udział w quizie ekologicznym. Po prawidłowo rozwiązanym quizie dzieci zostały podzielone na grupy i porządkowały plac zabaw, który został zaśmiecony przez złego „chochlika”. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Na zakończenie dziecięcych zmagań odbyło się ognisko przy którym nie zabrakło wspólnych zabaw oraz tańców o tematyce ekologicznej 😉

Kategorie: Aktualności