„POWIEDZIAŁ BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK…”

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Od samego rana po całym przedszkolu roznosił się zapach pieczonych i smażonych pączusiów, faworków oraz rogalików przygotowywanych przez naszych zdolnych przedszkolaków. Tego dnia dzieci  poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Brały udział w zabawach sportowych z pączusiem w roli głównej. Na koniec dzieci ozdobiły donaty czy oponki techniką dowolną. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. 😉 Na naszych  wspaniałych rodziców również czekała miła niespodzianka. Gdyby ktoś nie zdążył w tym zabieganiu skosztować takich dobroci można było zrobić to w naszym przedszkolu, oczekując na swoją pociechę. 😉 Przed wejściem na hol główny czekali mali kucharze, aby poczęstować wszystkich rodziców swoimi wypiekami. 😉

Kategorie: Aktualności