SMACZNA LOGOPEDIA

Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego bywają męczące i nużące dla dzieci, jednak są niezbędnym elementem skutecznej terapii logopedycznej. Dlatego, aby zachęcić dzieci do ćwiczeń, podczas terapii zostały wykorzystane smaczne produkty spożywcze, przy pomocy których usprawniane były narządy mowy. Innowacja urozmaiciła również ćwiczenia oddechowe, pomogła w opanowaniu umiejętności  tzw. dorosłego typu połykania i prawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Proponowane zabawy zawierały już w sobie element nagrody (dziecko po wykonaniu ćwiczenia z danym artykułem żywnościowym mogło go zjeść), a jak wiadomo, nagradzanie jest istotne, ponieważ motywuje do dalszej pracy.

Innowacja logopedyczna była realizowana od listopada 2021 do maja 2022 r. podczas zajęć indywidualnych. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach, ciesząc się smakiem swoich ulubionych smakołyków.

Kategorie: Aktualności