Wycieczka do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach

               Dnia 8 czerwca 2022 r. dzieci z grup ,,Tygryski” i ,,Sówki” udały się na pieszą wycieczkę do Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach, gdzie wędrując po całym placu, pod przewodnictwem Pani Krystyny Kosińskiej, zapoznały się z poszczególnymi etapami oczyszczania wody. Zwiedziły również biogazownię, gdzie z osadu ściekowego produkowany jest prąd. Miały również możliwość odwiedzenia laboratorium, w którym obserwowały przez mikroskop bakterie wpuszczane do zbiorników wodnych. Na koniec wycieczki dzieci skosztowały pysznej (gazowanej i niegazowanej) wody oraz otrzymały dyplomy przyjaciela wody.

Dziękujemy pracownikom Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach za ciekawą wycieczkę i mile spędzony czas.

Kategorie: Aktualności