„Czarować słowami – mój ulubiony wiersz”

Dnia 10 maja 2022 r. w Przedszkolu Gminnym „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5-6-letnich z terenu gminy Siemiatycze. Temat konkursu był dowolny, zagościła twórczość Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner czy Wandy Chotomskiej.

Na uroczyste otwarcie konkursu przybyło szacowne Jury: Pani Magdalena Murawska, Pani Elżbieta Marzena Kołtuniak oraz Pan Roman Umiastowski. Konkurs odbywał się pod patronatem Dyrektor Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce”, Pani Barbary Dłuskiej.

W konkursie udział wzięło dwadzieścia pięcioro uczestników naszego przedszkola, z grup: „Kotki”, „Sówki” i „Tygryski” oraz siedemnaścioro dzieci, które przyjechały wraz ze swoimi opiekunami lub rodzicami z Czartajewa, Tołwina i Szerszeń.   Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci udały się na poczęstunek.

Komisja konkursowa po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Pikulińska Maja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czartajewie, za recytację wiersza: „Zguba” Zofii Pomian Piętki

Dmitruk Wojciech z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce”, za recytację wiersza: „Okulary” Juliana Tuwima

II miejsce:

Mińko Oliwier z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Tołwinie, za recytację wiersza: „ Wiosenny czarodziej” Doroty Gellner

III miejsce:

Tołwiński Miłosz z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy

Wyróżnienia:

Kusaczuk Anastazja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Szerszeniach , za recytację wiersza: „Naprawimy misia” Czesława Janczarskiego

Niedźwiedzki Igor z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Zapałka” Jana Brzechwy

Konicki Ignacy z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Lokomotywa” Juliana Tuwima

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Podziękowania Jury za przybycie, Pani Dyrektor Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” Barbarze Dłuskiej za sprawowanie pieczy nad konkursem, Rodzicom dzieci za przygotowanie swych Pociech oraz Sponsorom, Gminie Siemiatycze za pomoc w organizacji konkursu i ufundowaniu nagród.

 

Organizatorzy:

Pani Aneta Gumieniak-Zduniuk

Pani Marta Ostaszewska

Pani Mariola Zagubień

Pani Monika Kłopotowska

Kategorie: Aktualności