ŚWIĘTO ZIEMI

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi” – 22 kwietnia w naszym przedszkolu  został zorganizowany „dzień ekologiczny”. Był to dzień w kolorach zielonym – ląd i niebieskim – woda. Dla przedszkolaków zostało zorganizowanych wiele zabaw z ekologią w tle.

Dzieci rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki z grup „liski” „owieczki” i „kotki” w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Natomiast dzieci z grupy „tygryski” wybrały się do lasu pozbierać śmieci zostawione przez osoby, które nie wiedzą jak dbać o Ziemię. Eksperyment „mleczna kula ziemska” i czyszczenie jej za pomocą „magicznego płynu” wywołał u dzieci wielkie zdziwienie i zafascynowanie. Dzieciom mnóstwo frajdy sprawiło również malowanie paluszkami po folii spożywczej. Pod koniec wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę ekologiczną. Po jej złożeniu dzieci mogą nazwać się PRZYJACIÓŁMI NASZEJ ZIEMI.

Na koniec „dnia ekologicznego” dzieci otrzymały pamiątkowy medal PRZYJACIELA ZIEMI. 

Kategorie: Aktualności