W dniu 10.10.2020 kadra Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach wzięła udział w szkoleniu „Kodowanie i Robotyka w Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej”.
W tym dniu Nasze Przedszkole, także przystąpiło do innowacji pedagogicznej – Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek 2020.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Idąc z duchem czasów nasze przedszkole korzystało z wielu pomysłów i wydarzeń utworzonych w ramach CoodeWeek, a także zdołało utworzyć własne wydarzenia i udostępnić je innym państwom europejskim za pomocą platformy FB.
Dzieci z Naszego Przedszkola miały okazję poznać ciekawe gry logiczne i matematyczne – z użyciem kolorowych kubeczków i różnorodnych klocków dydaktycznych, tj. Logigram, klocki Dienesa. Na macie do kodowania Dzieci ćwiczyły kierunki, odkodowywały literki, utrwalały nazwy kolorów i kształty. Przedszkolaki zdołały zapoznać się również z nowym przyjacielem – małym robocikiem o nazwie Ozobot.
Zapraszamy serdecznie na zajęcia z dziedziny kodowania i robotyki nasze 5 i 6 latki.
STARTUJEMY już od listopada w ramach projektu unijnego.
RELACJA ZE SZKOLENIA

CODEWEEK W PRZEDSZKOLU GMINNYM W SIEMIATYCZACH

Kubeczkowe Zabawy 🙂
Zabawy w kodowanie na wirtualnej macie – Odkodowana rakieta
Zgadnij Kod!
Symetryczny Domek
Zakodowana ścieżka – Czytaj i skacz!
Rozwijamy logiczne myślenie poprzez Logigram i klocki Dienesa
Przedszkolaki uwielbiają kubeczkowe zabawy. Zakodowana wieża
Proszę, przepraszam, dziękuję – zakodowane przez przedszkolaków dla naszego Robocika.
Kategorie: Aktualności