Kochane Przedszkolaki ! 

Przesyłam Wam propozycje zabaw i ćwiczeń logopedycznych do pracy zdalnej w domu w przedostatnim tygodniu nauki zdalnej. Życzę milej zabawy !

  1. Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego – bajka o dzielnym strażaku.

Załączam również, do wydrukowania, karty z obrazkami, które dziecko po wysłuchaniu bajki powinno ułożyć w odpowiedniej kolejności.

  1. Ćwiczenie oddechowe – lody (załącznik nr 1).

Materiał zawiera 2 karty — na pierwszej znajduje się plansza, na drugiej okrągłe gałki lodów do wycięcia. Kart możemy użyć do ćwiczeń oddechowych, w których dziecko ma za zadanie, za pomocą słomki przenieść wycięte gałki lodów w puste miejsca na planszy. Można po jednej stronie ułożyć sekwencję kolorowych gałek, które dziecko ma za zadanie odtworzyć na drugim lodzie. Możemy nazwać smaki i bawić się w lodziarnię, w której dziecko ma za zadanie ułożyć gałki zgodnie z ustnym zamówieniem. Planszy do gry możemy użyć do wyklejania plasteliną lub dowolnego ozdabiania.

 

  1. Odgłosy zwierząt (załącznik nr 2).

Kategorie: Aktualności