Kochane Przedszkolaki, Drodzy Rodzice !

W związku z czasowym ograniczeniem działalności placówek oświatowych

i rekomendacją MEN do wykorzystania możliwości nauczania zdalnego

przygotowaliśmy dla Was niespodziankę.

To zestaw zabaw edukacyjnych na najbliższe dni.

Bądźmy dla siebie inspiracją do wspólnych zabaw!

Dzielcie się zdjęciami na Facbooku 😉

WTOREK

I. „Zwierzaki – Cudaki’ to ciekawe i proste ćwiczenie rysunkowe dla dzieci. Pomóż rozwijać ich wyobraźnię i myślenie abstrakcyjne podczas świetnej zabawy.

Przygotuj: biały papier, kredki/mazaki.

Oto zalecenia, które należy przeczytać dziecku:

Krok 1: Poproś dziecko, żeby położyło dłoń na kawałku białego papieru i obrysuj ją kredką. Dziecko starsze może to zrobić samo.

Krok 2: Na odrysowanej dłoni narysujcie oczy i buzię, żeby powstała jakaś postać. Jakie to może być zwierzę? Może rybka, kurka czy kaczuszka?

Krok 3: Ozdób zwierzę kolorowymi wzorkami.

Krok 4: Odrysuj dłoń jeszcze kilka razy. Jakie jeszcze zwierzęta możecie wymyślić? Kurczak? Dinozaur? Co jeszcze? Może teraz odrysujecie stopę? Na jakie zwierzaki możecie ją przerobić? Puśćcie wodze fantazji!

II. Baje, bajki, bajeczki – oto dwa przykłady bajek terapeutycznych do posłuchania.

ŚRODA

I. „ŚWINKOWE BŁOTO” to doskonałe ćwiczenie sensoplastyczne rozwijające wszystkie zmysły.

Składniki: 4 szklanki mąki, 4 szklanki kakao, 1 szklankę cukru ora wodę do uzyskania preferowanej konsystencji.

Przygotowanie: wszystkie składniki wspólnie z dzieckiem łączymy ze sobą i gotowe J

Polecamy zabawę w wannie, albo w dużej misce – jest naprawdę brudząca! Ale Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Do błotnika można wrzucić figurki zwierząt – świnki, konie, krowy itp.

II. „Wiosna w błękitnej sukience” – posłuchajcie wspólnie piosenki, którą dzieci będą kontynuować po powrocie do przedszkola.

CZWARTEK

I. „Zabawy z masa solną” – masy plastyczne dla dzieci to doskonałe ćwiczenie dłoni i przepis na udaną zabawę da całej rodziny.

Składniki: szklanka soi drobnoziarnistej, szklanka mąki, pół szklanki wody.

Przygotowanie: zmieszaj dokładnie ze sobą sól z mąką. Bardzo powoli dolewajwdę i ugniataj jak ciasto na posypanej mąką stolnicy. Wyrabiaj je tak długo aż będzie gładkie.

Wałkuj, wycinaj foremkami, lep figurki. Zostaw do zaschnięcia, Na koniec możesz pomalować farbami.

II. „Motoryka duża” – oto przykłady zabaw i ćwiczeń doskonalących motorykę dużą;

-podskoki na jednej nodze i obunóż,

-chodzenie po wyznaczonej linii,

-naśladowanie ruchów zwierząt,

-podrzucanie maskotki/ piłki i łapanie,

– rzucanie maskotki/ piłki do celu.

PIĄTEK

I. „Wiosenne Ptaszki” – ptaki z rolek, to bardzo wdzięczny i twórczy temat dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Do wykonania żurawia, bociana czy skowronka potrzebna jest rolka po papierze toaletowym, ewentualnie jednorazowy biały kubeczek, plastelina, kawałek tekturki, biały i czarny papier, klej.

Zawsze podczas wykonywania prac plastycznych starajmy się wykorzystywać materiały, które mamy pod ręką. Rolki malujemy lub oklejamy papierem, a w prostszej wersji korzystamy z białych jednorazowych kubeczków, z papieru doklejamy skrzydła, pióra, dzióbki i co tylko podpowie nam wyobraźnia.

II. „Motoryka mała” – oto przykłady zabaw i ćwiczeń doskonalących motorykę małą;

-cięcie nożyczkami po narysowanych liniach,

-stemplowanie i kolorowanie,

-obrysowywanie szablonów,