Bal karnawałowy dla  Przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 19.02.2020 r. w naszym przedszkolu, gdzie odbył się Bajkowy Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w holu przedszkolnym witała wszystkie dzieci Myszka Minnie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Na tą wyjątkową okazję rodzice przygotowali przedstawienie pt. „Spotkanie Bajek”. W inscenizacji dzieci mogły spotkać Kopciuszka, Wróżkę, Czerwonego Kapturka, Wilka, Królewnę Śnieżkę, Czarownicę, Jasia i Małgosię. Po przedstawieniu bohaterowie z Bajek zachęcały wszystkie dzieci do wspólnej tanecznej zabawy. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w karnawałowych strojach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę na słodki poczęstunek. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Kategorie: Aktualności