We wtorek, 18 lutego 2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie edukacyjne skierowane do rodziców i nauczycieli, na którym poruszono temat rolnictwa ekologicznego. Na początku spotkania kierownik oddziału Nadzoru Sanitarnego PSSE przedstawiła i omówiła prezentację multimedialną pt.: „Żywność ekologiczna – jakość, aspekty prozdrowotne oraz wpływ na organizm człowieka”, mającą na celu zachęcanie do zdrowego stylu życia od najmłodszych lat. Omawiana prezentacja skłoniła rodziców do aktywnego udziału w dyskusji.

Ponadto słuchacze odwiedzili stoisko, przy którym chętne osoby mogły poddać się analizie składu ciała przy pomocy specjalistycznej wagi. Część osób skorzystała z badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u czynnych i biernych palaczy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fantomy piersi, na których można było przećwiczyć techniki samobadania. Uczestnicy zebrania otrzymali tematyczne ulotki.

Kategorie: Aktualności